Gondolatok a házasságról

2015. július 12. 08:55

Ha két felnőtt ember szabad akaratából dönt úgy, hogy családban kíván élni, s ezt a házasságkötés aktusával kívánja megpecsételni, valamint az ezzel járó jogokat és kötelezettségeket is vállalja, miért ne tegye?

2015. július 12. 08:55
Kerék-Bárczy Szabolcs
NOL

„Mindannyian harmóniára, biztonságra, stabilitásra törekszünk. Legtöbbünknek ehhez hozzátartozik a szeretetteljes emberi közösség, a saját világunk, erőnk forrása, amelyben otthon érezzük magunkat. A legfontosabb, de nyilván nem az egyetlen ilyen közösség a család. Normális emberek nemcsak maguknak akarnak ilyen biztonságos közeget teremteni, hanem arra is törekednek: másoknak is legyen lehetőségük arra, hogy életüket a család óvó-védő közösségében tölthessék. Politikusok számára különösen fontos ez, mert tudják, hogy az egyén és kisközösség stabilitása nélkül nincs társadalmi béke sem.

Ordas eszméket képviselő vagy zavaros fejű politikusok számára pedig az világos, hogy minél több polgárt fosztanak meg a biztonság érzésétől, annál jobban tudnak a zavarosban halászni, másokat az orruknál fogva vezetni. Ha két felnőtt ember szabad akaratából dönt úgy, hogy családban kíván élni, s ezt a házasságkötés aktusával kívánja megpecsételni, valamint az ezzel járó jogokat és kötelezettségeket is vállalja, miért ne tegye? Minden ilyen közösség a stabilitás egy újabb kis szigetét hozza létre ugyanis, a szeretet eggyel több fellegvárának az alapjait rakja le, amely a nagy közösség, vagyis a társadalom integritását erősíti.

Két ember szeretete nyilván házasság nélkül is kiteljesedhet, s a formális keretek semmit nem adnak hozzá és nem is vesznek el a szeretetből és annak hétköznapi hatásából. Ám a házasság jogi köteléke nemcsak az abban résztvevők, hanem a társadalom számára is sokkal nagyobb kötelmet és felelősséget jelent, amely óriási haszonnal is jár, így azt az államnak is üdvözölnie kell. Hiszen a házasságban egyértelműbb a gyermekek helyzete, jobban rendezhetőek az anyagi viszonyok, és így tovább.

Mindebből logikusan következik, hogy a házasság fontos intézmény, függetlenül attól, hogy az abban részt vevők milyen neműek. Mert a szeretetnek nincsen neme és kora, és nem kapcsolódik hozzá semmilyen feltétel, vagyis ennek az érzésnek a megélése a szabadság szuperlatívusza, hiszen a szeretet »mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel«. Krisztus nevére nem hivatkozhatnak az ő tanítványait és tanításait ismerők; ez valósággal istenkáromlás lenne. Vagyis politikai ideológiák alapján vagy a kereszténység okán sem lehet elutasítani a melegek házasságát.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 184 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sztd
2015. július 13. 00:57
Azért az utolsó mondat elég vadra sikeredett. A többi kijelentés nagy része sem igaz, a következtetések amiatt is hibásak, mert rengeteg elméleti lehetőséget nem vesznek számba. Ettől azonban független, hogy valaki gondolhatja azokat. Ez a mondat azonban nem fér bele: "Vagyis politikai ideológiák alapján vagy a kereszténység okán sem lehet elutasítani a melegek házasságát." A kereszténység tanai egyáltalán nem titkosak, és bár általában nem közismertek, azért ez a következtetése elég köztudott. Teljesen nyilvánvaló (mindenki számára), hogy a kereszténység okán el kell utasítani, hogy az azonos neműek bármilyen intézményesített kapcsolatát (szándékosan nem házasságnak hívom) egyenlően kezeljük a házassággal. Maximum az nem ismert (bár a hozzászólásokban szerepel), hogy mégis miért van ez így, és ez hogy fér össze a szeretettel. A politikai ideológiás rész pedig nyilvánvalóan marhaság, és az ok is közismert. Mi akadályoz meg bárkit abban, hogy politikai ideológiai alapon ellenezze a melegek házasságát (esetleg életét, egzisztenciáját, adókulcsát, stb.)? Semmi! Bárki gondolhat bármit, és építheti eköré a politikai ideológiáját.
hakos
2015. július 13. 00:41
Szabolcska mi ez a begyöpösödött bigott gondolkodás? Miért kettő és nem három-négy? Miért felnőtt? Miért ember?
Ellensúly
2015. július 12. 22:51
Szabolcs, tőlem kaptad a századik mínuszt. Engedelmeddel továbbfűzném a gondolatodat. „Ha három felnőtt ember szabad akaratából dönt úgy, hogy családban kíván élni, s ezt a házasságkötés aktusával kívánja megpecsételni, valamint az ezzel járó jogokat és kötelezettségeket is vállalja, miért ne tegye?” Vagy: „Ha két felnőtt élőlény szabad akaratából dönt úgy, hogy családban kíván élni, s ezt a házasságkötés aktusával kívánja megpecsételni, valamint az ezzel járó jogokat és kötelezettségeket is vállalja, miért ne tegye?”
balbako_
2015. július 12. 19:57
Bárczás szánalmas "gondolatai"
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!