„Az ingatlanok ára általában jelzi, hogy milyen állapotban van, mennyire divatos a környék. S a diákok olcsóbb lakhatási lehetőséget keresnek.
Olcsóbbak az ingatlanok, mint a szomszédos belvárosi kerületekben. Ez a történelemi háttérből adódik, hiszen az ’56-os forradalom epicentruma volt Józsefváros, amiért meg is kapta büntetését a kommunista rendszertől. Határmenti területekről költöztettek ide kevésbé urbanizált embereket, majd az állam megvonta a támogatást, a házakat, utcákat nem tartották karban. Megindult egy folyamat, mely magával hozta a szociális leszakadást, a bűnözést, a közbiztonság romlását. Mindez rányomta a bélyegét a kerület megítélésére, ezzel együtt az ingatlanárakra is. Ezen azonban szeretnénk változtatni.
Hogyan lehet ezen segíteni? Hiszen egy környék lakossága adva van, s a kerület középső részén élőknek nincsenek meg az anyagi lehetőségeik, hogy saját otthonaikat rendbe hozzák.
Szociális városrehabilitációban gondolkodunk, ezt valósítottuk meg a Magdolna negyedben is. Ennek során megújulnak az otthonok, szigeteljük a házakat, modernizáljuk a fűtési rendszereket, és a rendelkezésre álló összegek jelentős részét az itt élők életkörülményeinek javítására fordítjuk. Bűnmegelőzési programot – a bűnözés jelentősen csökkent az elmúlt években a kerületben – drogmegelőzési programokat, állásbörzék szervezését és képzési programokat is tartalmaz a projekt. A városrehabilitáció tehát a benne élők életminőségének javítását is jelenti. Ez nyilvánvalóan hosszú folyamat, de a Magdolna negyed bizonyítja, hogy van értelme a munkánknak. Az eredmények pedig már látszanak. Csökken a munkanélküliség, a szolgáltatóipar gyors ütemben fejlődik, egyre több bolt nyílik. Egy friss ingatlanpiaci elemzés például azt mutatja, hogy egyre felkapottabbak a belvárosi kerületek ingatlanjai, és a lakáskeresők körében Józsefváros is egyre népszerűbb. Az ingatlanszakértők szerint egyre menőbb Józsefváros a fiatalok körében. A művészek, diákok már megtelepedtek itt, és most a fiatal középosztálybeliek számára vonzó szolgáltatások szaporodnak; galériák, vendéglők, kávézók és szórakozóhelyek létesülnek. Mindemellett egyre több külföldi vesz lakást Budapest belvárosi régiójában, így Józsefvárosban is.”