Dráma: csecsenekre lőttek a Putyin oldalán harcoló észak-koreai katonák, többen meghaltak
Az ukrán hírszerzés szerint az orosz–észak-koreai kombinált egységek egy nap alatt mintegy 200 katonát veszítettek.
A szankciók eddigi nyertese az Egyesült Államok lett, amely közel húsz százalékkal többet exportált tavaly az orosz piacra, mint egy évvel korábban.
„A szankciók miatt a tagállamok közül ki többet, ki kevesebbet veszített: a németek és az olaszok exportmennyiségben sokat, de elviselhetőt, a litvánok azonban padlót fogtak az orosz exportra utaltságuk miatt.
Jó hír azonban, hogy van győztese is a büntetőintézkedéseknek, de az nem Ukrajna, melynek nevében felhúzták a kereskedelmi falakat. Kijev csak a fedősztori: jelenleg épp államcsőddel és állóháborúval küzd, mellesleg a korlátozásokon még veszített is, de ez senkit nem érdekel. A szankciók eddigi nyertese az Egyesült Államok lett, amely közel húsz százalékkal többet exportált tavaly az orosz piacra, mint egy évvel korábban. Amit Európa elveszített, abból előnyt szerzett Amerika. Miért is nem csodálkozunk ezen?
Az unió negyedik legnagyobb kereskedelmi partnere volt Moszkva, míg az Egyesült Államok listáján csak a futottak még kategóriában szerepel. Európa kivitelének körülbelül hét százaléka irányul(t) Oroszországba, ám Washington esetében ez az arány jóval kisebb: a hetes elé tegyünk még egy nullát és egy vesszőt. Így könnyű dirigálni az orosz energiától is függő szövetségeseknek a nemzetközi jog betartásáról. Vajon fordítva ugyanez működne?
Ilyenkor eszünkbe jutnak az ENSZ-felhatalmazás nélküli egyes amerikai hadműveletek, és csak ráncoljuk a homlokunkat. Egy igazi szövetséges (márpedig Amerika és az EU annak számít) ugyanis a 28 baráti állam érdekeit is szemmel tartaná – elvileg. Itt és most azonban nem ez történik.”