Az Európai Unió árulójának nevezte Orbán Viktort Guy Verhofstadt
Konkrétan fogalmazott a magyarellenes EP-képviselő.
Alacsony részvétel és a szélsőséges pártok megerősödése – olyan tényezők, amelyekből érdemes messzemenő következtetéseket levonni az Európai Unió jövőjéről gondolkodva.
„További probléma az euroszkeptikus vagy unióellenes pártok megerősödése az Európai Parlamentben. Ez megkerülhetetlen fejlemény, annak ellenére, hogy az EU-s intézmények működésében túl nagy változást nem fognak hozni az Európai Uniót elutasító pártok, hiszen még mindig a »másik oldal« képviselői lesznek többségben. Az EU-ellenes hangok viszont nagymértékben meg fognak erősödni, ami a politikai viták szempontjából meghatározó lehet. Vagyis garantáltak lesznek a durva hangvételű, parázs viták a következő ciklusban, és ez főként az egyes tagállamok szempontjából lehet érdekes akkor, ha a Brüsszelben zajló, alapvetően nem országspecifikus viták a hazai napi politika szintjén is felbukkannak. A francia Nemzeti Front, a brit UKIP vagy a Dán Néppárt győzelme komoly fejtörést okozhat a hazai kormányoknak ugyanúgy, mint itthon a Jobbik megerősödése, amely a mostani választás eredménye alapján már a második legnagyobb politikai erőként aposztrofálhatja magát.
Komolyabb lépések továbbra sem születtek a szélsőségesek visszaszorítása, illetve a demokráciadeficit feloldása érdekében, holott a kettő akár egyszerre is orvosolható lenne. Az kiderült, hogy a döntéshozatalból való kizárás és a karanténba zárás nem ért el komoly sikereket, miközben a »vitázzunk-e a szélsőségesekkel« témakörről már megkezdődött a diskurzus. Összességében az európai uniós választások tanulsága lehetne a szélsőséges pártok által felvázolt problémák legalább párbeszédekben való megjelenítése, európai és hazai szinten egyaránt.”