Dráma: csecsenekre lőttek a Putyin oldalán harcoló észak-koreai katonák, többen meghaltak
Az ukrán hírszerzés szerint az orosz–észak-koreai kombinált egységek egy nap alatt mintegy 200 katonát veszítettek.
Orbán a senki által nem veszélyeztetett nemzeti létet óvja, pedig csak saját autoriter hatalmát félti, amikor tudatosan azonosítja azt a nemzettel.
„Angela Merkel német kancellár kiállt Juncker mellett, s az EP szocialista frakciója is hajlandó Juncker programjára rábólintani. Merkel mindig is a »több Európa« híve volt. E »több Európát« most nem csak a feléledő nacionalizmus hátráltatja. Ukrajna miatt alighanem hosszabb időre (ha nem végleg) feledésbe merülhetnek a kétlépcsős unió tervei, az, hogy az euróövezet »mag országai« nagyobb lépéssel megelőzzék a botladozó perifériát.
Ukrajna és a valójában nem ok nélkül frusztrált moszkvai reakció felélesztette azt a már-már elfeledett lehetőséget, hogy az unió széle a gazdasági érdekeket meghaladó mértékben Oroszországhoz (a Kelethez) közeledjen, s amiben Magyarország az élen jár.
Orbán - követve a lobogó-Cameront - nemzetállami európai szövetséget akar. A senki által nem veszélyeztetett nemzeti létet óvja, pedig csak saját autoriter hatalmát félti, amikor tudatosan azonosítja azt a nemzettel. Akarja Európát, de nem akarja Európa vigyázó demokrata szemét. Pedig a magyar kormányfő a Bildnek adott interjújában nézegeti, amit látnia kellene: »azon kell elgondolkodni, hogyan fordulhat elő, hogy 320 millió amerikai erősebb, mint 500 millió európai«.
Talán, ha észrevenné az erő mögötti gazdasági és politikai berendezkedést is, előbbre jutna. Az európai Európához.”