Nem érdekünk az oroszellenes szankció

2014. március 28. 09:20

A harmadik sávban vannak a gazdasági szankciók, ezt szerencsés lenne elkerülni, ugyanis Európának ez nem érdeke, Magyarországnak meg különösen nem. Interjú.

2014. március 28. 09:20
Orbán Viktor
Orbán Viktor
VG.hu

A paksi bővítést befolyásolhatja-e a krími válság? Tekintettel az Unió és Oroszország kapcsolatának fagyossá válására?

Eddig még nem befolyásolta, és szeretnénk, ha így is maradna. Az Unió úgy döntött, hogy háromsávos szankciórendszert alkalmaz. Most a másodikban vagyunk, ez a politikai kapcsolatok befagyasztásával jár és bizonyos személyek nem kívánatossá nyilvánításával. A harmadik sávban vannak a gazdasági szankciók, ezt szerencsés lenne elkerülni, ugyanis Európának ez nem érdeke, Magyarországnak meg különösen nem.

Az elmúlt hetekben sokat emlegetik az amerikai palagázexportot mint jövőbeni energiafüggetlenségi mentőövet, ami Európa kiszolgáltatottságát csökkenti. Számol-e azzal, hogy legalább részben Magyarország energiaellátását is tengeren túli gáz biztosíthatja?

Magyarországnak az az érdeke, hogy onnan tudjon gázt beszerezni, ahonnan akar. Eddig csak orosz gázt tudtunk beszerezni, még akkor is, ha Ausztria felől érkezett a vezetéken. Csütörtök délutántól már más a helyzet, mert a szlovák csőhálózathoz is csatlakozott Magyarország, így a cseh hálózat révén észak-európai gázhoz is hozzájuthatunk. Az ország történetében most először áll elő olyan helyzet, ami lehetővé teszi, hogy ha gazdasági megfontolásból vagy más ok miatt nem orosz gázt akarunk vásárolni, ezt megtehetjük. Ez fontos lépés az energiafüggetlenségünk irányába. Világos a célunk: a függetlenség növelése céljából vettük meg a gáztározókat is.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 92 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Papuska
2014. március 28. 22:06
Azért legyünk már reálisak. Végül is milyen nemzetiségű emberek élnek a Krimben? Az benne a ciki, hogy azért 88%-ban oroszok és 10%-ban tatárok 2%-ban ukránok. Ha belegondolunk Pozsonyban is 2% szlovák élt Trianon idején...! Zavaros ez úgy, ahogy van. Ma Keletukrajnában és a Krimben szinte csak oroszok élnek. Ez tény, de az is tény, hogy ez azért van így, mert kiirtották a tatárokat és az ukránokat. Sajnos ez a borzalom történt! A többséget kiirtották, vagy át alakították az identitásukat. De mi történt az USA-ban az indiánokkal, vagy a Trianoni elcsatolt területeken egy kicsit finomabban a magyarokkal? Hol itt az igazság? Kinek van igaza, és ki tehet erről? Az, hogy Ukrajnában Sztálin, de mi volt Ő utána? Nagyon sok itt az összefüggés. Milyen jó lenne ezekben a kérdésekben végre lezáró igazságot tenni.
Senye Péter
2014. március 28. 21:22
Ha Ukrajnának okos és ravasz politikusai lennének, jó hintapolitikába kezdhettek volna Oroszország és az EU között, bölcs európai politikusok meg támogathatták volna ebben őket, mert nehéz lenne teljesen elszakítani őket Moszkva-anyácskától.
csuka
2014. március 28. 16:44
'http://kuruc.info/r/34/125752/
wartog
2014. március 28. 14:16
na végre, így már kezd kerekedni dolog.az oroszok már a sokadik nyelvcsapást teszik felénk, mi meg keménykedünk???Ideígérték Kárpátalját,jönnek barátkozni, mi meg faxkodunk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!