Megjegyzések az erőltetett focisításhoz

2013. augusztus 06. 09:22

Attól még nem lesz mentálisan, szakmailag és erkölcsileg egészséges profi futballélet, hogy nyakra-főre épülnek a stadionok.

2013. augusztus 06. 09:22
Mihancsik Zsófia
Galamus

„Magyarul – hogy egy lépéssel tovább menjünk Borókai cikkében – a mai klubfinanszírozási, stadionépítési, a nemzet nagyságát a fociteljesítményen (is) mérő, a miniszterelnöki rátelepedéssel sújtott focibizniszes »szélhámia« semmivel sem különb, mint a korábbi volt. Attól még nem lesz mentálisan, szakmailag és erkölcsileg egészséges profi futballélet, hogy nyakra-főre épülnek a stadionok, és az a magyar cég, amelyik túl akarja élni a rezsimet, alázatosan önti bele a pénzt az összes felcsúti és egyéb futballvállalkozásba (vagyis vonja el érdemesebb támogatási céloktól). Mert a pénznek igenis van szaga. És szagolják a jobb sorsra érdemes ifjú magyar focitehetségek is. Nincs mit csodálkozni azon, hogy maradtunk, ahol voltunk, »a pofonok völgyében«.

És ismét egy lépéssel tovább: sajnos a »nemzet« olyan, hogy nem honorálja azokat az »áldozatokat«, amelyeket neki kell meghoznia azért, hogy a miniszterelnök focimániája kielégülhessen. A »nemzet« olyan, hogy ha már egyszer kénytelen eltűrni, hogy az ő 21. századában a magyar kormányfő visszatér a múlt századi sztálinista »erőltetett iparosítás« módszeréhez, akkor a saját jólétének erőltetett növekedését látná inkább indokoltnak, semmint a magyar foci erőltetett felzárkóztatását a világ élvonalához. Az ő bőrére. Persze, igaz, Orbán ezt a »cselekvési kockázatot« is vállalta, sok mással együtt. 2014-ben remélhetőleg be is érik számára az összes kockázatvállalásának »gyümölcse«.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 48 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hümmögő
2013. augusztus 06. 17:44
Stadionokat lehet építeni, de nem akkor, amikor az emberek többsége jóval szarabbul él, mint 3 éve! Majd talán máskor, amikor már az emberek is érzik a zsebükön! A többség! Hm!
IgazságosIzomViktor.
2013. augusztus 06. 17:17
Ez a stadionépitési mánia szerintem nem a fociról szól.Részben Orbán tündérkertjének,és csak az ő agyában létező páratlan sikereinek megtestesülései akarnak lenni,másrészt meg azt hivatottak mutatni,hogy egyre gazdagabb ország vagyunk,lám-lám egyre gyarapodunk.Ugyanis stadionokat lehet mutogatni külföld felé,éhező embereket nem.Továbbra is nagyon elgondolkoztat hogy miből lehetséges ez a pénzszórás,ugyanis teljesítmény nincs mögötte.Gyanítom,hogy csak jövő tavaszig fog tartani.
tóth mária
2013. augusztus 06. 17:04
A Galamusban mindenki zseni? Mindenhez ért? "Jó" nekik!
Rézvirág
2013. augusztus 06. 14:17
És tessék mondani, stadionokban csak focizni lehet? Nálunk itt a város határában van egy focipálya. Tök romos beton lelátóval, az öltözők épp össze nem dőlnek. Néha van rajta valami X-es osztályos meccs. De ez a pálya sohasem üres. Mindig edzenek rajta különböző korcsoportok különböző csapatai, ovistól iskoláson át a felnőttig. Amikor épp senki sem edz, akkor gyerekek rohangálnak rajta, körülötte a salakon pedig mindig fut valaki. Ha egy kicsit jobbak lennének a körülmények, biztos még ennél is többen hordanák ki a gyerekeiket, nem azért, mert focistát akarnak belőlük faragni, hanem azért, mert spotolni jó. Két kisfú anyukájaként tudom, hogy a kisfiúk általában (kivétel erősíti a szabályt) imádják kergetni a labdát és nagyon szívesen eljárnak foci edzésre. És én ennek nagyon örülök, mindamellett, hogy frászt is kapnék, ha profi focista válnék belőlük. Ahol több sportolási lehetőség van, márpedig ahol stadion van, ott több van, ott az emberek is többet mozognak, egy kicsit egészségesebben élnek. Aztán meg, igen. Felnőtt férfi ismerőseim között korra és végzettségre való tekintet nélkül szinte mindenki rajong a fociért. És nagyon szívesen járnának jó meccseket nézni kultúrált környezetbe. És persze, attól, hogy a kultúrált környezet megépül, még nem lesz benne minőségi játék, de lassan talán beérik az a munka is, amit a különböző akadémiák végeznek. És nem utolsó sorban, ott az építőipar...ha egy percre kiszakadunk a tudodhánylélegeztetőgépetlehetneebőlvenni mantrából, akkor számoljuk már össze, hogy hány építőipari cégnek, generáloknak, szerkezetépítőknek, mindenféle szakiparnak, építőanyag gyártónak, kereskedőnek, tervező irodéknak stb jelent ez munkát...nézzük már meg, hány munkahelyről van szó...hány embernek van addig is munkája, addig is hány ember fizet szja-t ahelyett, hogy az állam fizetne neki munkanélküli segélyt...hány ember marad a munka világában, hány ember vásárlóereje marad szinten... aztán meg, ha az álllam az építtető, akkor az ÁFÁt is tulajdonképpen csak átteszi az egyik zsebéből a másikba. Ha valami épül, az mindig jó. Annak örülni kell.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!