„Előre vagy hátraszerelhető közül választhatunk. Ez utóbbit vázra vagy csomagtartóra rögzíthető változatban is megtalálható. De milyet vegyek? Melyik a jobb?
Ugye mondanom sem kell hogy ez megint egy fogas kérdés, mert a választék itt is zavarba ejtő :)
Előre...
Tény, hogy a csemeténk ezt fogja legjobban élvezni, mivel előre is lát, nemcsak oldalra. És persze mi is látjuk őt. Az előre szerelt üléseknél a plusz súly a bringa közepén van, így sokkal stabilabb, kiegyensúlyozottabb a bicikli. mint a hátsó ülések esetében. Viszont a szabvány szerint csak 15 kg-ig használhatók. (bár van egy típus, ami megfelel az amerikai 22 kg-os szabványnak is)
Hátra..
A hátulra szerelhető üléseknek két típusa van.
a vázra szerelhető.
Adapteres ülések. Ez annyit jelent ,hogy az adaptert fel kell szerelni a kerékpárra (vázra), és maga az ülés ehhez csatlakozik. Az egész úgy néz ki mintha a gyermek a levegőben ülne,(10 centivel a csomagtartó felett) Nagyon kényelmes a gyermek szempontjából, hogy az út egyenetlenségeiből adódó rázkódásokat elnyeli ez a típus. A másik előnye még, hogy ha a körülmények úgy kívánják, az ülés az adapterről egy mozdulattal levehető. Választhatunk dönthető háttámlást, arra az esetre, ha menet közben a gyermek elszundít. Ez a típus általában 22kg-ig ajánlott, de érdemes erről vásárlás előtt meggyőződni. Íme egy elégedett szülői vélemény
a csomagtartóra szerelhető.
Ez a típus elég »rázós«, mivel az út göröngyeit a gyermek közvetlenül érzi. A másik hátránya, hogy az ülésben oldalra mozduló (nagyobb) gyermek könnyen kibillenti a kerékpár egyensúlyát, meginog, amit elég korrigálni.”