„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Krisztus magára vette mindenki bűneit, megölték, és így a többiek mentesültek a bűneik alól. A különbség az, hogy Krisztus a szeretettel kötődik össze, Gyurcsányt viszont a legtöbben gyűlölik. Interjú.
„- Gyurcsány Ferencet a magyar társadalom - nem menjünk bele az okokba pro és kontra - elkönyvelte hiteltelen, hazug politikusnak, szerintem ez ténykérdés. Ön szerint lehet ebből a helyzetből újra politikai brandet építeni az egykori miniszterelnökre, van erre reális esély?
Debreczeni József válasza: - Gyurcsány Ferenc valóban a bűnbak szerepébe került. Minden közösségnek, amelyik nem tud szembenézni valós problémáival, köztük a saját hibáival és bűneivel, szüksége van bűnbakra. A magyar társadalom ilyen közösség. Jellemző, hogy a baloldalon legalább akkora az igény arra, hogy minden bajt Gyurcsány nyakába varrjanak, mint a jobboldalon. Ha belegondolunk, a világtörténelem legsikeresebb szellemi vállalkozása, a kereszténység is a bűnbak-mítoszra épül. Krisztus magára vette mindenki bűneit, megölték, és így a többiek mentesültek a bűneik alól. A különbség az, hogy Krisztus, mint bűnbak a szeretettel kötődik össze, Gyurcsányt viszont a legtöbben gyűlölik. A magyar történelemben számos példa van arra, hogy a közmegítélés és a valós teljesítmény nem áll összhangban. Görgey-t sokáig árulónak tekintette a magyar közvélemény, ma már nem kérdéses, hogy történelmünk egyik legnagyobb hadvezére volt, aki semmiféle bűnt nem követett el. Gyurcsány megítélése is javulni fog. Hogy ez mennyi idő múlva következik be, azt nem tudom megmondani. (...)
- Ön sikeresen eljutott az MDF-től a Gyurcsány pártig. Tud reggelente tükörbe nézni?
Debreczeni József válasza: - Két pártnak voltam, illetve vagyok a tagja életemben: az MDF-nek és most a DK-nak. Mindkettő demokratikus párt. Az igaz, hogy a mai politikai konstellációban átkerültem a jobboldalról a baloldalra, de maradtam a demokratikus térfélen. Föltéve, de meg nem engedve, ha a Fideszbe léptem volna át, akkor az antidemokratikus oldalon állnék. 2003 óta nyilvánvaló számomra, hogy a magyar politika vízválasztója nem a bal- és a jobb-, hanem a demokratikus és az antidemokratikus oldal között húzódik. 2010-ben az utolsó demokratikus jobboldali párt képviselőjelöltje voltam. Ugyanazé a párté, amelyiké utoljára 1990-ben. Az MDF ma nem létezik, a demokratikus jobboldal ez idő szerint üres halmaz Magyarországon. Ezért vagyok a DK-ban. A tükörrel nincs problémám. Volt barátaim közül sokan Orbán Viktorhoz maradtak hűek - én önmagamhoz. (...)
- Friss hír, hogy a DK kékcédulás választási csalást tart elképzelhetőnek a következő választásokon. Ön is egyetért ezzel? Árulja el, hogy mitől olyan biztosak abban, hogy a határontúli magyarok a Fideszre voksolnak majd? Szerintem a Jobbik lesz az igazi haszonélvezője a határontúli magyarok szavazatainak.
Debreczeni József válasza: - A választási eljárásról szóló törvény számos eleme utal arra, hogy a hatalmon lévők a szervezett csalás lehetőségét próbálják megteremteni. Ilyen elem az, hogy a pártok vagy két embert delegálhatnak a szavazóköri választási bizottságokba, vagy egyet se. Továbbá, hogy az esetleges nemzetközi megfigyelők nem mehetnek közel a szavazás helyéhez. Több mint gyanús az is, hogy csak a szavazólap meghatározott pontjára elhelyezett pecsét esetén érvényes csak a leadott voks. Mivel tudjuk, hogy a Kubatov-listák révén a Fidesz név szerint tudja kik a hívei és kik az ellenfelei a szavazók körében, elképzelhető, hogy a pecsételés is célzottan fog történni, számítva arra, hogy többen nem észlelik a »hibát«. A határontúliak voksaiban nem mi vagyunk biztosak, hanem a Fidesz. Ha nem remélnének tőlük plusz szavazatokat, nem adtak volna nekik választójogot. Mi azon az állásponton vagyunk, hogy az ország sorsát eldöntő voksoláson csak olyanoknak volna szabad részt venniük, akik itt élnek, itt adóznak, és részesülnek döntésük következményeiből. A határontúliakkal összetartozunk, egy nép fiai vagyunk, közös a nyelvünk, jórészt a kulturánk is, de 1918 óta nem alkotunk egy politikai közösséget. A választójognak ehhez a tényhez kellene igazodnia. 2014-ben nem így történik majd. Hogy ez milyen hatással lesz az ország sorsára, az majd kiderül.”