Példaértékűnek tartom

2012. november 16. 09:23

Példaértékűnek tartom, hogy Bajnai Gordon alapítványának volt bátorsága önkritikusan értékelni a 2006 őszi eseményeket.

2012. november 16. 09:23
Scheiring Gábor
Facebook

„A magyar politikatörténet szempontjából példaértékűnek tartom, hogy Bajnai Gordon alapítványának volt bátorsága önkritikusan értékelni a 2006 őszi eseményeket. Az értelmes közélet megteremtése szempontjából ennek nagy jelentősége van. És örülök, hogy az LMP mondanivalója egyre több politikai szereplőt késztet álláspontjának módosítására. Az új politikai kultúra megteremtése, amibe az LMP belekezdett 5 éve, akkor fog sikerrel járni, ha egyre több politikai szereplő vallja magáénak e falatot.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 82 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
füst
2012. november 16. 16:41
Összenő, ami összetartozik.
ernenwein
2012. november 16. 15:10
Tökéletes, teljesen jogos 5 kérdés. Bajnai, válaszolj!!!!!!!!!! 2006: 5 kérdés Bajnai Gordon felelősségéről 2012.11.15. 17:03 jesusvazze Kommentár a Haza és Haladás 2006-ról szóló tanulmányához, amiben természetesen egyetlen szó sem esik Bajnai Gordon felelősségéről, pedig ahogy a mondás szól, bűnösök közt cinkos aki néma.A hitelességhez nem szép szavak és időzített tanulmányok, hanem bátor tettek kellenek, a bátorság azonban 2006-ban hiányzott Bajnai Gordonból. 1. Pontosan miért nem szólalt fel Bajnai Gordon a 2006-os jogsértések ellen akkor, és miért csak most, 6 évvel később teszi meg ezt? Miért asszisztálta végig a jogállami intézmények erodálódását, ártatlan emberek meghurcolását némán, miközben Sólyom Lászlóhoz, a TASZ-hoz vagy a Helsinki Bizottsághoz hasonlóan nyíltan is kiállhatott volna elítélni a történteket? Miért nincs rajta az aláírása ezen a listán? 2. Amennyiben Bajnai Gordon már korábban is hasonlóan vélekedett e kérdésről, és nem csak politikai számításból váltott hirtelen álláspontot, akkor 2009 és 2010 között, amikor Bajnai Gordon volt a felelős miniszterelnök, miért nem rendelte el a bírósági ítéletek felülvizsgálatát, miért nem indította el a kártalanítást és miért nem hozta nyilvánosságra a Belügyminisztérium és a rendőri vezetés akkori felelősségét tisztázó dokumentumokat? 3. Miért csak most, a jobboldali választók megnyerésének céljából, politikai számításból kerülnek nyilvánosságra ezek a tanulmányok, miért nem korábban történt meg ez? 4. Lehet-e hinni egy olyan embernek (Bajnai) aki attól függően, hogy hatalmon van vagy ellenzékben, pontosan úgy váltogatja nézeteit, ahogy a Fidesz vagy épp az MSZP teszi? 5. Milyen viszonyban áll a tanulmány tartalmával az a Vörös. T. Károly, aki a Haza és Haladás Egyesület alapító tagja, 2006-ban pedig a 30%-ban az MSZP pártalapítványának tulajdonában lévő Népszabadság főszerkesztőjeként igen sokat tett azért, hogy a randalírozókat és a békésen tüntetőket összemossa, a rendőri vezetők felelősséget pedig elkenje?
Gonda László
2012. november 16. 12:17
Egyszerű, sőt ha törnéd a buksi fejedet, akkor Te is megválaszolhatnád. Mert az eladósítást azok csinálták, akik ellen tüntettünk. Most pedig a Jobbik képvisel minket a Parlamentben és a Fidesz-KDNP kormány több számomra örömteli dolgot tesz. Most nincs olyan akut helyzet, ami a 2014-s választások előtt a tüntetést szükségessé tennék. A választások után nem derült ki, hogy csalással, megtévesztéssel jutott volna hatalomra a jelenlegi kormány... Majd a választás eldönti.
Dr. Kotász
2012. november 16. 12:01
Ki Bajnai szavát issza,Gyurcsány nedvét issza vissza !
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!