Itt volt Amerika

2012. november 10. 07:39

A magyar bankrendszer – tisztelet a kivételnek – jelenleg még abból szerez profitot, amiből nem kellene, és nem hitelez ott, ahol arra szükség lenne.

2012. november 10. 07:39
Matolcsy György
Heti Válasz
„Az új kormány nem a költségvetésre, s így végül nem az adófizetőkre, hanem a bankokra terheli ennek az árát. A bankadó és a végtörlesztés a devizaalapú hitelezésen elért korábbi profit időben megkésett újraelosztását jelenti az állam és a bankok között. Nem is lehet még vége ennek az újraelosztásnak, hiszen az önkormányzatoknál és a vállalkozásoknál még halomban állnak a hibásan felhalmozott devizaalapú adósságok. 

A bankok közös teherviselésbe történő bevonása azért helyes, mert sem akkor, sem most nem teljesítik alapfeladatukat: a betéteket olyan fejlesztésekre kellene kihelyezniük, amelyek segítik a magyar versenyképességet, a növekedést és új munkahelyek létrehozását. Erről azonban nincs szó, mert a magyar bankrendszer - tisztelet a kivételnek - jelenleg még abból szerez profitot, amiből nem kellene, és nem hitelez ott, ahol arra szükség lenne. Túl magas még az állampapírok hozama, a jegybanki kéthetes letét a pénz parkolását és nem a növekedést segíti, a korábbi devizaalapú hitelek utáni magasabb terheket - a lakossági végtörlesztés kivételével - csak a hitelfelvevő érzi, a bankok nem, és a bankok részéről nem tapasztalható hajlam a gazdaságpolitikai célok támogatására sem.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 82 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
laci0011
2012. november 10. 14:07
Ez a szánalmas számolni sem tudó fémjelzi legjobban a fityusz szellemi szintjét.Nem elég hogy nem ért hozzá még harcol is a valóság ellen.Épül a fityusz valóság a mi pénzünkből!Tiszta szerencse hogy már nem fog összejönni.Kell a pénz az ellenzéki évekre...
kulalak
2012. november 10. 14:06
Miután elovastam az eredetit, a következő megjegyzéseim lennének. Fannie Mae és Freddie Mac másoktól (is) vették át a rossz minőségű hiteleket (átverték őket) mert ők félig állami cég. Nagyon sok bank ment csődbe. A magáncsőd jó lenne itthon is. Sokan mentek csődbe az USA-ban, mert nem tudták fizetni a részleteiket. Obama elkezdte a bankrendszer reformját, a City végre 40ezerrel kevesebb bankárt tart el, a bankprofit visszatér a 80-as évek elején tapasztalt 10-15%-hoz. Ezek szerint nem csak a magyar bankrendszer szorul reformra.
Karcolt
2012. november 10. 12:16
Azért ha a bankok hirtelen nem vennék meg a diszkontkincstárjegyeiteket, akkor azért összeszarnád magad, te fasz. "...a bankok részéről nem tapasztalható hajlam a gazdaságpolitikai célok támogatására sem." Ezt a tervgazdaságos marxista dumát. A bankoknak nem feladata a gazdaságpolitikai célok támogatása. Ahogy a fodrászoknak, a henteseknek és az autógyáraknak sem. Mindezen piaci gazdálkodó szervezetnek az a feladata, hogy saját magával törődjön és betöltse a szerepét a gazdaságban. Ha ezt tudja csinálni, akkor fejlődik, ambereket vesz fel, beruház, egyre tobbet adózik - és lám segít a gazdaságpolitikai célok teljesülésében. Ha folyamatosan basztatják ezeket a cégeket, azzal mindössze azt érik el, hogy a szerepüket a gazdaságban nem tudják betölteni, így aztán a gazdaságpolitikai célok elérésében - hmm - sem tudnak nagyon segíteni. A baszogatástól meg még abban sem lesznek különösebben együttműködőek, amiben lehetnének... Nem is olvasom el ennek a pöcsnek az egész cikkét, csak felhúzom magam.
beflower
2012. november 10. 11:37
Közös teher megosztás? Hol él Ön? Gazdaság politikája teljes csődöt mondott! Mennie kéne, jobb lenne az országnak!Külföldről kicsit másképp látjuk az otthoni helyzetet! Egy biztos Fidesz szavazó.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!