Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
Nincs megállás: utazáskor, nyaraláskor, családi születésnap vagy szalonnasütés közben mered használójára a tudat nélküli hajcsár.
„A kütyüre aggatott szórakoztató-dokumentáló funkciók örökös tapogatásra késztetik az óvatlan használót, amivel - a szemidegek mellett - újfent tovább romlanak az emberi kapcsolatok esélyei. Nincs megállás: utazáskor, nyaraláskor, családi születésnap vagy szalonnasütés közben mered használójára a tudat nélküli hajcsár. Eközben egyszer csak azon kapja magát a készülék szolgálatába szegődött szerencsétlen ember, hogy képgalériákban tartja a szeretteit, s csak átutazóban találkoznak a házastársak is. Mondhatjuk, hogy nem a gép a hibás, az emberen múlik, hogyan él, ahogy az is, mit mire használ.
Így is van, de mire megszületik egy elhatározás, súlyos tanulóidőkkel adózunk. Időbe telik, mire csordultig telik a pohár és ki merjük mondani, hogy halló, ne tovább! Mielőtt csak képernyővédőről ismered fel a gyereked, feleségeddel/férjeddel pedig csak sms-ben élsz házaséletet, érdemes megálljt parancsolni a folyamatnak, kordába szorítani (kikapcsolni), és belekiabálni a hangszóróba, hogy »állj phone!«”