„Mészáros János Elek győzelme végképp összehozta a Szent SMS Családot: János Elek az apa, Szíj Melinda az anya, Utasi Árpi a gyermek. Néha bekukkant az ablakon a fivér, Tabáni István. (...)
Elmondom a titkot: azért van tíz szám azon a táblán, hogy lehessen differenciálni. Ha az a zsűri attitűdje, hogy »ez most nem sikerült, ezért csak hét pontot adok«, akkor magát kasztrálja a döntnök társaság. Két pont, hm? A végén pedig már pontosan tudni lehetett, kinek áll a zászló: a táncosokra nem jön elég SMS, az éneklő, fiatal lányok még sosem nyertek semmit az RTL-en, ellenben a »mi fiunk«, a »jaj, de szimpatikus«, a »segítsünk a bánatos férfiún« mindig bejön. Plasztikus kép volt, ahogy MJE duettjére a korábbi szériát ugyanígy nyerő Tabáni István ugrott be. Egyik a marhapörkölt, másik a gulyásleves. Mennyiségi közétkeztetés. (...)
Rövidebb távon ez nem is fog változni. A forradalom lehetséges támaszai ugyanis egyre kevésbé érdeklődnek a műfaj után. Nem üli végig a műsort, pláne nem küld SMS-t. Megnézi a neten, utólag. Erre való a YouTube. Egy 18-20 éves sokkal inkább tölti házon kívül a szombat estéjét, mint a bevezetőben már méltatott Mari néni. (...)
A most következő nyári haknikon, majd a törvényszerűen megérkező lemezen is jó eséllyel ugyanaz a Szabó Zé fémjelezte iparos munka köszön majd vissza. Amíg az SMS-ezők kezében van a döntés, addig a tévé azt nézi, honnan jön be a legtöbb szavazat, kik veszik meg a műsorral szimbiózisban élő bulvárlapokat, kik járnak a falunapokra. Hát ők, MJE klónjai. Ezért nem lehet leszakadni a sémáról, még egy hivatásos vaddisznó (ez most nem pejoratív jelző) Puzsér szerepeltetésével sem.”