Cseh kiállás Orbán mellett

2012. február 27. 21:40

A magyar-cseh kapcsolatok korántsem voltak olyan rózsások, hogy azok e határozott lépést indokolnák.

2012. február 27. 21:40
Hörcher Ferenc
Mos Maiorum

„Ezért aztán érdemes komolyan venni Petr Nečas nyilatkozatát, mely kritizálja az EB ajánlását, és kiáll Magyarország mellett. A cseh miniszterelnök, aki ismeretesen a Polgári Demokrata Párt (ODS) tagjaként nyerte el megbízatását, azért helyteleníti a Bizottság döntését, mert szerinte a tagállamokat egyenlő elbánásmódban kell részesíteni, márpedig hasonló problémával jó pár ország küzd az Unión belül. Ha pedig csak a magyarokról születik ilyen elítélő határozat, az bizony azt a látszatot keltheti, hogy nem is a költségvetési fegyelmezés a közvetlen cél, hanem a politikai megregulázás.

A cseh miniszterelnök persze nem először penget Brüsszellel szemben kritikus húrokat. Hisz a cseh kormány a maga részéről úgy döntött, az ország a közeljövőben nem csatlakozik az európai stabilitási paktumhoz sem. Ezt a döntését persze ugyanúgy támadják külföldön és odahaza is, mint Cameron brit kormányfő ellenkezését, vagy a kis ideig habozni látszó Orbán Viktor álláspontját. A Lidové Noviny című konzervatív lap azonban kiáll a cseh miniszterelnök mellett, mondván, Orbán ugyan nem éppen álompartner, de ezúttal helyes volt kiállni mellette. Hisz a magyar hiány pillanatnyi állása egyáltalán nem indokol ilyen radikális figyelmeztetést. Ez pedig erősen olyan látszatot kelt, hogy mégiscsak a magyarokkal szembeni általános közhangulatnak, s nem a tényeknek engedett a Bizottság.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 75 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Soma
2012. február 28. 13:28
"Hisz a cseh kormány a maga részéről úgy döntött, az ország a közeljövőben nem csatlakozik az európai stabilitási paktumhoz sem." ------------ Jól döntött!
Öreg
2012. február 28. 12:22
Többeknek, de elsősorban Kerecsennek: Becsüljük meg -önérzetében- azt a vitaindítót, aki válaszol és vitázik. Ez sajnos a tulnyomó többségre nem igaz, pedig néhányszor de le tudnám égetni pl. Ágh Attilát vagy Lengyel Lászlót, akik nyilvánvaló hazugságokat ténykéént kezelve osztják az észt. Vitatkozni lehet- azzal aki köztünk megjelenik- de ne sértegessük Őket ! Maradok tiszelettel:Öreg
drieno
2012. február 28. 08:03
a csehek igen bölcsen felismerték, hogy az eu teljesen érzéketlen a régió problémái iránt, és alkalomadtán nem habozik politikai okokból gazdasági fenyítéseket is bevezetni renitens kisállamok ellen, mint pl ők, akik nyíltan szembeszegültek a stabilitáspaktumban foglalt szabványosító akaratnak arról nem is beszélve, hogy az eu eljárása velünk szemben zavarba ejtően hasonlít bizonyos szovjet reflexekre lehet, hogy a visegrádi együttműködés tartalommal is megtölthető, a csoport összeállása- tőlem hívhatnánk prágai együttműködésnek is- ellenpontozhatná a német-francia tengely mindent maga alá gyűrni akaró törekvéseit
OmegaMale
2012. február 28. 07:15
Csodálkozom a cseheken. Eddig az volt a benyomásom, hogy az EU-s intézmények előtt a visegrádi országok esetében ritka volt bármilyen fajta, akár hallgatólagos egyetértés vagy szolidaritás (tisztelet a lengyeleknek!). Szvsz a fertőzés-elmélet mentén próbálnak nyomást gyakorolni az EU-ra, gondolom van valami aktuális témájuk. Ha ezt a még egy visegrádi ország beveti, azzal gyakorlatilag az EU fagyija, amivel démonizálja a magyar kormányt, visszanyalhat. Addig rúgdostak minket a földön, hogy még a vetélytársaink is egyfajta attitűdöt kezdtek látni ebben: így jár, aki pofázik. Jó lehet ebben a társaságban... Amennyiben a belengetett forrásbefagyasztások és hetescikkelyezésből az EU a végén nem fog tudni szankciókat kihozni, az jelentős arcvesztéssel fog járni. Utána legalább két évig nem lesz menő anitdemokráciáról meg EU-szellemiségről hadoválni. Ha ez a forgatókönyv bejön, az itthoni destruktív ellenzéki erők eddigi vinnyogásából egy szolíd UNPLUGGED dalest lesz... XD. Amúgy lazán idekpacsolódó OFF: http://index.hu/gazdasag/2012/02/27/gorogorszagot_nem_torlesztove_minositette_a_s_p/ Az S&P annyival segített ki minket, hogy azt a skálát, amin egyes retardáltak minket Görögországhoz közel akarnak bejelölni, kicsit megnyújtották lefelé és átrakták oda a hellén hősöket. Merkel lenyilatkozta, hogy a görögök maradnak a zónában. Le lehet vonni egyszerű következtetéseket: 1. Mindenki azt várta, hogy a görögök a mentőcsomaggal javítani tudnak majd a besorolásukon és a piaci helyzetükön.Hát, kurvára nem sikerült. Ahogy Romániában, sokkal kisebb léptékben sem. Vegyük észre, hogy az EU a minket azért kényszerített az IMF felé, mert szerintük olcsóbban juthatunk forráshoz és növelhető a piaci bizalom... Ezek után mi jön le egy befektetőnek? Hogy az IMF egy CSŐDBIZTOS. Te tennél pénzt egy csődvédelem alatt álló cégbe??? 2. Kurvára semmi közünk a csőd előtt álló országokhoz (helyesebben a csődünk nem kifelé, hanem 'befelé' közelít). Az a szar duma, hogy minket azért fegyelmeznek, mert mi még épp kibírjuk és valójában minket a görög útról akarnak letéríteni, az nagy kamu! 2010 előtt jobban jártuk a görög utat, mint a görögök! Akkor senki nem akart minket lebeszélni semmiről... 3. Az EU meg akar minket büntetni egy vélt számítási eredmény alapján. Olyan alapján, amit tavaly is kiszámolt előre és tavaly is tévedett. Szeretném látni, hogy sűrű hajbókolások közepette elnézést kér, amiért riogatta hamis előrejelzéseivel a piacokat. Azt még valaki elmagyarázhatná nekem, hogy ha euro zóna aspiráns tagállamoknak 3% alatti hiányt kell tudniuk, akkor a már euro zónás tagoknak miért lehet magasabb a hiányuk... ? Ennyi erővel a szoci kormány 2004 előtt EU-ba való lépésre hivetkozva vághatott volna egy hatalmasat, kibekkeljük azt a 2-3 évet, belépünk az euro zónába és onnantól csácsumi van, szaruink a hiányra... ON
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!