Alaposan megfontolni

2011. december 14. 21:46

Amikor az Egyesült Államok aggodalmaknak ad hangot a magyar demokrácia irányát illetően, akkor mi azt barátként tesszük.

2011. december 14. 21:46
Eleni Tsakopoulos Kounalakis
Heti Válasz

Amikor a magyarországi reformokról beszélek, mindig fontosnak tartom néhány alapvető tény kiemelését. Először: Orbán miniszterelnök úr és kormánya szabad és tisztességes választásokon nyert hatalmas többséget. Ezt tiszteletben tartjuk.

Másodszor: Magyarország demokrácia; ezért a magyar nép dolga eldönteni, hogy országuk milyen irányba haladjon.

Harmadszor: amikor az Egyesült Államok aggodalmaknak ad hangot a magyar demokrácia irányát illetően, akkor mi azt barátként tesszük. (...)

Nagykövetségem munkatársai és washingtoni kollégáim alapos munkát végezve próbálták megérteni, milyen hatással lesznek ezek a sarkalatos törvények a demokráciára. Továbbra is aggódunk.

A következő néhány hét során befejeződik a sarkalatos törvények szövegezése, és hatályba lép Magyarország új alaptörvénye. Mielőtt ez megtörténne, arra biztatom a kormányt, hogy jól fontolja meg intézkedéseit. Számos hiteles hang tesz fel kérdéseket. Megfelelő fékek és ellensúlyok vannak-e az új rendszerbe építve ahhoz, hogy megőrizzék a demokratikus intézmények függetlenségét a magyarok eljövendő generációi számára? Hogyan képes egy kormány a demokrácia intézményeit - mint a bíróságok és a média - a legjobban működtetni és szabályozni? Vajon növeli vagy akadályozza egy intézmény függetlenségét, ha egyetlen személy kezében összpontosul a hatalom? Vajon a felelősségteljes döntéshozatalt segíti-e elő vagy a személyes, esetleg politikai érdekek érvényesítését szolgálja, ha egy komoly hatalommal rendelkező vezetőt kizárólag kétharmados többséggel lehet leváltani? Vajon a választási rendszer lehetővé teszi-e, hogy a nép szabad és tisztességes módon váltson kormányt? Megengedi-e a különböző nézetek képviseletét? Vajon a reformok fokozzák-e a lakosság bizalmát?

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 118 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Krupp Skya
2011. december 15. 22:22
AAF bombázói 26 422 tonna bombát dobtak le Magyarországi célokra - a magyar városok elleni légitámadások gerincét ez adta. A 15. AAF listáján a Magyar Királyság volt a harmadik legtöbbet támadott ország - Ausztria és Németország mögött.
várúr
2011. december 15. 14:40
"Barátként őszintén aggódom" Heléna asszony lelki nyugalma miatt. Nehéz lehet diplomatáskodni egy ilyen háborús országban. Ehhez képest Irak, Afganisztán, Líbia, stb. a béke szigete.
Krupp Skya
2011. december 15. 12:53
Attól függ kire lőnek, mert pl. Kanalas Populus honfitársnőjére rálőttek, és még a meglőtt blúzát is eltette emlékbe. Én megmozdítanék minden nagy követ hogy, Monika legyen a nagykövet, mert jobb ha mindenki a saját feladatát végzi és nem másokkal akarja elvégeztetni.
Vizigót
2011. december 15. 11:10
Nézze drága Eleni, kicsikét hitelesebbek lennének maguk ezzel a demokráciára való biztatásukkal, ha a valódi diktátorokat is-teszem azt Augusto-hasonlóképp erre ösztönözték volna.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!