Szilvásy az Orbán-kormányban?

2011. november 11. 12:28

Az angol politikai kultúra különleges szereplője az az első számú közszolga.

2011. november 11. 12:28
Pócza Kálmán
Mos Maiorum

„Az angol politikai kultúra különleges szereplője az az első számú közszolga, aki a különböző pártállású miniszterelnököket ugyanolyan lojalitással képes kiszolgálni. A magyar intézményrendszerben nehéz lenne megadni a Cabinet Secretary pozíció pontos megfelelőjét, de ha már az összehasonlításnál tartunk: képzeljék el egy pillanatra, hogy Stumpf István a 2002-es kormányváltást követően pozíciójában marad és a Medgyessy-kormányt kancelláriaminiszterként szolgálja tovább. Vagy gondoljanak bele, hogy Molnár Csaba, a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány kancelláriaminisztere (a frissen megalakult Demokratikus Koalíció nagy reményű üdvöskéje) Orbán Viktor kormányának üléseit szervezi, a Fidesz pártelnökének határidőnaplóját bújja, sőt a kormányüléseken Orbán Viktor a jobbján ülő Molnár Csabával összesúgva kéri ki az elsőszámú közszolga véleményét.

Reális a kép? Nem igazán. Pedig valami ehhez fogható történik Angliában a mindenkori miniszterelnök kabinetfőnöke esetében.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Merlin
2011. november 11. 17:54
Jah,,és szijjártó is maradna az idők végeztéig.
várúr
2011. november 11. 16:44
Szinte magam előtt látom sir Csaba Molnar cabinet secretary dombornyomott címeres névjegyét, csíkos zsakettjét, elegáns felöltőjét, esernyőjét. Majd felébredek és nevezett buta, erőszakos mosolyát látom.
Rajna
2011. november 11. 16:25
Hát azért ez nem teljesen igaz, mert Stumpfot meg Molnárt a saját pártja emelte abba a pozícióba, lehetett tudni, hogy melyik irányba elfogultak. A Civil Service viszont függetlenül szerveződik, persze ott is vannak preferenciák, de azért mégsem a pártból érkezett emberek, és azért arra is gyakran van példa, hogy a Civil Service emberei blokkolják a kormány munkáját a gyakorlatban. Tulajdonképpen az ellensúlymentes Westminster-modellben ők tudják legalább lassítani a kormány döntéseinek végrehajtását, jobban félnek tőlük, mint az ellenzéktől.
tarackos
2011. november 11. 14:02
Ez HU, itt csak a nyelvcsapások számítanak a politikában, azért kerül oda az összes süsü. Itt a szakértelem csak egy ócska bolsi trükk, ahogy az egyik mai favorittól anno megtudtuk...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!