Meg akarják büntetni Magyarországot

2011. november 14. 09:13

Ma a nemzetközi befektetői és pénzügyi világ egy része bosszúra éhes. Interjú.

2011. november 14. 09:13
Parragh László
Magyar Hírlap

Magyarország le- vagy felminősítése lenne indokolt?

Az ország sokkal jobb helyzetben van, és sokkal nagyobbakat lépett, mint amit a világ elismer. Ma a nemzetközi befektetői és pénzügyi világ egy része azonban bosszúra éhes. Meg akarják büntetni Magyarországot! Ezt ki is mondják négyszemközti beszélgetéseken, konferenciák szünetében.

A bankadó miatt?

Azok, akik az elmúlt másfél év kormányzati döntéseinek vesztesei: egyes bankok, pénzügyi befektetők, kereskedelmi láncok, energetikai multik. Minket most bajkeverőnek tartanak, akik olyan lépéseket tesznek, amilyenekre korábban nem volt példa Európában. Ráadásul ezeket az ötleteket egyre többen másolják. (...)

A most felállt Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács miben lesz más? Eddig csak működési szabályzatra vonatkozó javaslatokról, bizottságok felállításáról lehetett hallani, de mikor lesz már eredmény? Például az nem rontja a működés hatékonyságát, hogy háromhavonta lecserélik majd az elnököt?

Ez valóban nem jó, az elnököt így nemzetközi szinten be sem lehet mutatni. Pozitívum viszont, hogy az új szervezet nemcsak a munka világával foglalkozik majd, ahogy eddig azt az Országos Érdekegyeztető Tanács tette, hanem például a népesedéspolitikával, az egészségüggyel és oktatással is. Abban bízom, hogy munkánk eredményeképpen olyan döntések születnek majd, amelyek jó irányba viszik az országot, lökést adnak a gazdaságnak, s munkahelyeket teremtenek.

Hogyan lesz egymillió munkahely?

Az agráriumban lehet állásokat teremteni szép számmal. Ez részben megoldhatja a vidéki foglalkoztatást, hozzájárul a környezet élhetővé tételéhez, és az embereknek önbecsülést, kenyeret ad. Ráadásul oda nem kellenek magasan képzett szakemberek. Továbbá ma van vagy egymillió ember, aki életkora, egészségi állapota alapján munkaképes, csak soha nem dolgozott, vagy nem tud, mert az adott településen nincs állás, esetleg képzetlen, netán a segélyből is annyit kap, mintha dolgozna. Az egymillió állás megteremtéséhez a másik kitörési pont a felnőttképzési rendszer átalakításában rejlik.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 94 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
már foglalt
2011. november 14. 13:50
ez így, ebben a formában egy baromság, és ezt orbán volt gazdasági tanácsadója pontosan tudja...
Tikva
2011. november 14. 11:26
A főcímhez: T.- Parragh Úr! ez minden bizonnyal így van...,de Ön mit tesz ellene?? Mert én nem gondterheltnek,hanem kisímultnak,kissé kövérebbnek is látom,mint pl. 1 éve....azaz Önt ezek szerint csak "teoretice"érdekli ,illetve bántja a dolog...amúgy meg érinti meg... Mpég egyszer én is megkérdezem,persze én is csak "teoretice" ,hogy Ön személy szerint mit tesz ez ellen a tendencia ellen?
L066H
2011. november 14. 11:21
"Erre irányul több olyan intézkedés tervezet – gazdasági, pénzügyi, jogi – amely növelné Brüsszel beleszólást a tagállamok ügyeibe." A brüsszeli befolyás növelése és központi hatalmának kiépítése része a világkormány felállítási forgatókönyvnek. Az indok mindegy, hogy gazdasági válság vagy háború, csak első lépésben legyenek meg a kontinensnyi államok. Ezt követően már egyszerűbb az egyesítés. (Endgame-Blueprint for global enslavement)
tarackos
2011. november 14. 11:05
Laci, látom törlesztesz a rabszolga törvényért, egy kis "összeesküdöttavilágavilágszabadolgyártókellen" dumával. Az egymilla munkahelyről meg pont semmit sem mondtál. Miután nem pörgeted a gazdaságot egy sima elmúltnyócév vagy, hiába nyalsz...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!