Bosszú a szabadságharcért

2011. november 14. 09:32

Gyurcsányék idejében a kormány a csőd szélére vitte hazánkat. Ők mégsem voltak bóvlik. Csak a kitörés, az elszakadás lehetőségeit keresőknek jár ez a minősítés.

2011. november 14. 09:32
Nánási Tamás
MNO

„A hétvége eseményei után viszont úgy tűnik: senki sem hatódott meg New Yorkban azután, hogy a kabinet részben a pénzintézetekre bízná a további adósmentést. Ha bóvlik leszünk így is, úgy is, könnyen feleslegessé válik ez az engedmény. S azért sincs eredménye az iránymódosításnak, mert elég elolvasni a kommentárokat: csak abban az esetben állna le a tengerentúli gépezet, ha letennénk a tavaly nyáron kézbe vett fegyvert, és lesütött szemekkel visszakullognánk a mi őrző-védő angyalunkhoz, Magyarország egyetlen számba jöhető megmentőjéhez, a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF).

S ahogy mondani szokás: itt van az a bizonyos eb elhantolva. Erről szól az egész leminősítési ceremónia. Az IMF-ről és az ő tálcán kínált újabb hiteléről. Amit bizonyára azért is fel kellene vennünk, hogy biztonságosabban törleszthessük a valutaalap előző kölcsönét. Hogy feszesebb legyen rajtunk a lánc, és hogy az IMF ismét lediktálhassa nekünk a szükséges teendőket. Azt kellene tehát tennünk, ami ellen az utóbbi egy évben küzdöttünk.

Hiába csökkentettük az államadósságot, hiába alakítjuk át az egész államigazgatást, hiába véstük kőbe a három százalék alatti hiánycélt? Hiába szenved ezért az egész ország? Gyurcsányék idejében egy pazarlóan működő, pénzeltüntető, instabil kormány a csőd szélére vitte hazánkat. Ők mégsem voltak bóvlik. Csak a kitörés, az elszakadás lehetőségeit keresőknek jár ez a minősítés, mert a kulcsszó: az engedelmesség. De ennek jóval nagyobb ára van, mint amit most fizetünk a saját útját járó, büszke és független Magyarországért.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sóhivatalnok
2011. november 25. 14:57
Lehangoló olvasni ezt a sok ökörséget az ellenünk folyó összeesküvésről. Ott van pl. Izland. Na ott aztán tényleg volt gazdasági szabadságharc. Nem szóban, mint nálunk, és nem az volt a legkeményebb lépés, hogy nem kértek IMF-hitelt. Konkrétan megtagadták a kötvények visszafizetését (ennél keményebbet nehéz lépni a külföldi bankok ellen). Náluk is volt visszaminősítés, de sosem estek ki az A-ból. Aki azt gondolja, hogy nálunk valami pénzügyi boszorkányüldözés folyik, nézzen utána az izlandi példának. A minősítők lesz@rják a szabadságharcot - őket a bénázás nyomasztja. Omegamale írja: "Csak aki nem akarja, az nem látja, hogy a hitelminősítők alaphelyzetben az alapján osztályoznak az országok között, hogy melyik mennyire HAJLANDÓ hitelt felvenni." Ez nettó baromság. Mi hajlandóak vagyunk hitelt felvenni, sőt összetett kézzel könyörgünk érte, irracionális felárakat fizetünk (az államkötvény-eladás hitelfelvételt jelent, méghozzá devizahitelt!!)
már foglalt
2011. november 14. 13:53
forradalom, háború az államadósság ellen, szabadságharc, bosszú. ej de romantikus ez a gazdasági világ...
OmegaMale
2011. november 14. 13:26
"Gyurcsányék idejében a kormány a csőd szélére vitte hazánkat. Ők mégsem voltak bóvlik. Csak a kitörés, az elszakadás lehetőségeit keresőknek jár ez a minősítés. " Csak aki nem akarja, az nem látja, hogy a hitelminősítők alaphelyzetben az alapján osztályoznak az országok között, hogy melyik mennyire HAJLANDÓ hitelt felvenni. Akik hajlandóak, azok magasabb besorolást kapnak, egészen addig, ameddig a hitelminősítő úgy ítéli meg, hogy a hitelt az adott ország vissza tudja fizetni. Onnantól megint bóvliország lesz az alany. Ami viszont ennél érdekesebb kérdés, hogy vajon a befektetők és az IMF érdekes módon nem tartották bóvlinak a Gyurcsány-kormányt (az ország ugye nem változott), viszont az IMF elvárt bizonyos megszorító lépéseket (a görögöknél ki is próbálták, Ők már a padlón hevernek). A fidesz kormányt rengeteg kritika érte, hogy nem lépi meg ezeket a lépéseket. Most ugyanazok a lépések körvonalazódnak, amiket az IMF annyira nagyon hiányol (sikerült minket beszorítani, gratulálunk kedves belülről bomlasztó és farkast kiáltó honfitársainknak), amiért a kormányt kritizálják (noha azt kéne mondaniuk: lám, megjött végre az eszük). Ám mégis azt látjuk, hogy az IMF továbbra is jönne, elégedetlen azzal az iránnyal, amit korábban maga is javasolt és továbbra is az adósságszolgálattal gyakorolnak ránk nyomást a befektetők, amikor hála a hitelminősítőknek árazzák a csődünket (ti. ha nem fenyegetnének minket, akkor a kötvényekből is refinanszírozható lenne a lejáró adósságszolgálat és tudnánk a kötelező adagokon felül is törleszteni, ami egyszer az adósságunk elfogyását is elhozhatná). Vagyis 1. Nem számít, hogy mit csinálunk, mert MI csináljuk. Minden érv, amit felvonultatnak ellenünk, valójában egy ürügy csak, mindent előrángatnak, aztán meg az ellenkezőjét. Ha nem B-vel kezdődik a kormány neve és nem rüsszel-re végződik, akkor biztosan helytelen az irány, amit követ... 2.Az IMF és a hitelminősítők a saját korábbi irányvonalukat tartják helytelennek. Nyilvánvaló, hogy a befektetők álmaiban az IMF alatt mentünk volna csődbe a hathatós segítségükkel és végre pénz helyett lehetne saját országuk, saját természeti erőforrásuk (anyagi és humán). Ez a fegyverek igazi evolúciója: tankok vs. bankok.
tarackos
2011. november 14. 11:08
Tomi, nem az a lényeg mit vésnek kőbe. Ne feledd a vezérürü mit mondott, ne arra figyeljenek amit mondok! Hát nem is figyelnek rá, a számok önmagukért beszélnek. Jövőre talán recesszió, az államadósság nő, 400+ a benzin, 300+ az euro. Mellette elkúrták a nyugdíjra félretett pénzecskénket. Közben folyamatos sikerpropaganda, annak elennére hazudnak 1,5%-ot, hogy már a spanjaik szerint is lehetetlen. Nem kell ám kopónak lenni, hogy érezzük a nemzetrontás bűzét...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!