Bebetonoz, visszaüt

2011. július 14. 10:54

Ma sokan a saját tehetetlenségüket, nyomorult állapotukat, gyöngeségüket láttatják a demokrácia halálának. Lelkük rajta.

2011. július 14. 10:54
Szerető Szabolcs
MNO
„Tegnap a Népszabadság vezető publicistája, Révész Sándor a választások ellenzéki bojkottja mellett érvelt, mert az szerinte már lépésre kényszerítené az uniót. Tehát az ellenzék nem a magyar választók, hanem a külföld segítségét kérné a kormányváltáshoz. Bravó! Pedig a kormányváltás receptje nagyrészt független a választási rendszertől. Hiteles program, hiteles személyek, társadalmi beágyazottság, kellő számú választó – kritikus tömeg – bizalmának elnyerése egy vagy több, egymással koalícióképes ellenzéki párt által. Ha mindez megvan, nincs az a választójogi trükk, ami hatalomban tart egy kormányt. Az 1994-es parlamenti választások után a szétforgácsolt jobboldal helyzete reménytelennek látszott. Az akkori kétharmados többség a fideszes koncepcióra sokban emlékeztető módon néhány hónappal az önkormányzati választások előtt gyökeresen átalakította a szabályait saját vélt érdekei szerint. Ez adta az első lökést a polgári szövetség létrehozásához, amely 1998-ban az új kormány vezető ereje lett.

Ma sokan a saját tehetetlenségüket, nyomorult állapotukat, gyöngeségüket láttatják a demokrácia halálának. Lelkük rajta. Nyafogással nem fognak kormányt váltani.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
abraka
2011. július 14. 15:35
"Ma sokan a saját tehetetlenségüket, nyomorult állapotukat, gyöngeségüket láttatják a demokrácia halálának. Lelkük rajta." Biztos ilyen is van, de nem ez az általános. Sokan erejük teljében, egzisztenciálisan folyamatosan erősödve is, féltik a demokráciát és aggódnak annak folyamatos leépítése miatt. Egyébként is, Sz. Szabolcs világ életében a seggek tisztára pucolásában jeleskedett, írói vénája annyi sincs mint volt anno Virágh elvtársnak.
drieno
2011. július 14. 14:10
ezek szerint a révész biztosra veszi a következő buktát is, nyilván van egy valós, csak megbízható elvtársaknak készített szonda tanulmány, amelyik a jelenlegi demográfiai-halálozási tendenciák figyelembe vételével még optimális esetben sem talál 2014-re a párttagokon kívüli maszop szavazót, sőt, a görögdinnyékről is kiderül, hogy szadesz 2.0, és megint nem szavaz rájuk senki ha el se indulnának a választáson, az is egy választás, a saját döntésük alapján nem kívánnak részt a kormányzásból - mondjuk, jobb így nullát kapni, mint az ajánlócédulák gyűjtésénél kiesni, ami azért mégiscsak ciki ... hacsak a szépkorúak ki nem húzzák addig, hogy itt-ott besegítsenek...vagy a rómaiak nem kapnak szavazati jogot a purdék után is...
anticonstitutionelle
2011. július 14. 13:01
"Egyrészt a Fidesz mindenkit kinyírt, vagy lehetetlenné tett a jobb oldalon " Az MSZP mellett még ki se tudott alakulni párt a baloldalon. Mármint olyan amelyik a parlamentben jutott volna. "Mindezt azért, hogy jobboldalon ne legyen más hang, csak az övé" A baloldalon kinek a hangját hallottad az MSZ(M)P -n kívül az utóbbi hatvan évben?
bigyomail
2011. július 14. 12:44
Hogyan is jött létre a "jobboldali összefogás", amit a cikk szerzője követendő példaként állít elénk? Egyrészt a Fidesz mindenkit kinyírt, vagy lehetetlenné tett a jobb oldalon (Kisgazdák, Mdf, stb.) Másrészt a maradékot magába integrálta, nehogy valaki önállóan megjelenjen. Még az olyan senki által sem ismert pártokra is volt figyelme, mint a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártja, akinek elnöke jelenleg a a Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős államtitkára. Mindezt azért, hogy jobboldalon ne legyen más hang, csak az övé. Ezután tett egy erőteljes balfordulatot és most azt a szocialista-konzervatív-álkeresztény katyvaszt, amit politikájaként űz és akár hetente képes az elveket ebben megváltoztatni, hívja jobboldali, vagy konzervatív politikának, holott ahhoz már régen semmi köze sincs. (Mert ugye a tőkeellenességet, a bankellenességet és a nagyvállalkozások elleni fellépést, a különadókat és úgy általában az adóemeléseket nehéz konzervatívnak nevezni, az inkább szocialista vonás; miközben az egykulcsos adó meg nem épp a szocialista világkép része.)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!