Miért rosszabb a kínai állam, mint más?

2010. december 29. 16:11

Ha továbbra is médiavállalkozó lennék, mindent ugyanúgy csinálnék tovább. Biztosan nem kezdeném hirtelen árulni a cégemet a médiatörvény miatt.

2010. december 29. 16:11

A kínai nyitásunk nem hátráltatja az oroszokkal való megállapodást?
 
Nem, mivel az oroszokkal megállapodtunk, hogy a Malév története nélkülük folytatódik. Sőt, arról is egyezségre jutottunk, hogy a Malév sorsát nem kötjük össze a megállapodás többi elemével. A Malév kapcsán a pénzügyi elszámolást szükséges még elvégezni, erről már folynak a szakértői egyeztetések.
 
Az oroszok hosszú távú elképzeléseit, prioritásait össze lehetne röviden foglalni?
 
Hogyne. Az orosz fél egyrészt a legerőteljesebben az energetikai kérdésekre koncentrál, ezen belül is a hosszú távú stratégiai kérdéseket érintő ügyekre: ezek a Szurgutnyeftegaz tulajdonrésze a Molban és a paksi bővítés. Illetve ami még hamarosan itt lesz, az a 2015-ben lejáró hosszútávú gázvásárlási szerződés kérdése. Az oroszok a saját szempontjukból azt tartják fontosnak, hogy ezt minél később, 2015-höz minél közelebb tárgyaljuk. Mi viszont hangsúlyoztuk, hogy számunkra fontos, hogy a téma minél előbb, legkésőbb a kormányzati ciklus közepén napirendre kerüljön.
 
Ráadásul számolnunk kell azzal a körülménnyel is, hogy tulajdonképpen nem is a magyar államnak van szerződése az oroszokkal, hanem az E.On-nak, amely cégnek az érdekeit ugyanúgy figyelembe kell vennünk majd. Az orosz partnerekkel rögzíttettük a konkrét tárgyalási alapelveket, eszerint komplett csomagról tárgyalunk és mi együtt akarjuk kezelni az egymással nem feltétlen összefüggő ügyeket is. A magyar érdekeket így erőteljesebben lehet képviselni, ráadásul ha ügyről-ügyre haladunk, sosem fogunk a végére jutni. Persze meg kellett küzdenünk azért, hogy pontosan mi és milyen súlyozással kerül be a tárgyalási csomagba. (...)
 
Több fontos tagállam a médiatörvény kapcsán jelezte, aggályos, hogy egyáltalán méltó-e Magyarország az uniós elnökségre.
 
Strukturális értelemben a közmédia működésében előrelépés történt. A modern közmédia működése bár országonként eltérő, általában a konvergencia irányába mutat. A technológia változása és a piac kikényszeríti, hogy közmédia gyorsabban reagáljon, hatékonyabban működjön. Ami a vagyongazdálkodást illeti, arról nem túlzás kijelenteni, hogy a korábbi rendszer, amelyiket most megszüntetett az Országgyűlés, súlyosan pazarló volt, jelentős vagyonvesztéshez vezetett és szinte minden elemében nélkülözte a felelős gazdálkodást. Erről elég az ÁSZ jelentéseket elolvasni, vagy éppen a napi sajtóból, akár itt az indexen is tájékozódni. Az új struktúra reményt ad arra, hogy fel lehessen lépni a közpénzek pazarlása ellen.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kérdés
2010. december 30. 02:56
'Leszakad a pofám' - mondaná egy régi jóbarátunk. Én nem mondom.
kérdés
2010. december 30. 02:52
Amikor a GYF-Bajnai kormány volt, nem győzött a NZZ hallgatni Mo-ról. Ha idézett, mindig az MTI-től, vagy jelölt forrásból. Most, hogy Orbán-kormány van, nem győznek idézni. Na, kitől? Naná, hogy az index-től. Még véletlenül sem kormányközeli forrásból. Vagy forrás jelölése nélkül. Mint a múltkori manyupért vívott sajtópublikációban. Logisch, he?
kérdés
2010. december 30. 02:38
A NZZ is idéz az index-től: http://www.nzz.ch/nachrichten/wirtschaft/aktuell/ungarn_setzt_zur_schuldensanierung_auf_china_1.8934092.html
allover
2010. december 29. 19:35
"Mint médiavállalkozó", nem fogod ugyanúgy csinálni! Ebbe a mosogatótálba (mint meg- vagy felszólalás és neves médiasztár) beöntöttél négy (4) témát, ami akár "éleslátásra" is utalhat, de megint a nyerészkedésen jár az eszed az ország ellenében. Ha szólsz, én nem hallgatlak meg!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!