Radnóti-menet

2010. november 15. 07:28

Ma Radnóti gyilkosainak szellemi örökösei a parlamentben folytatják a hungarista hagyományt.

2010. november 15. 07:28
„November 9-e ma nemzetközi antifasiszta nap s egyúttal a magyar fehér,- fekete,- barna, zöld,- terror áldozatainak, és különösen Radnóti Miklós halálának emléknapja. Központilag irányították a magyar költő halálát is követelő meneteltetést. A magyar királyi honvédelmi miniszter október 26-án kelt 975-M 42/1944. számú rendeletének értelmében Szentkirályszabadjáról Radnótival elindulhatott a menet. A költő sokszáz rabszolga »munkaszolgálatos« társával együtt Borból Belgrádon, Újvidéken, Zomboron és Mohácson át Szentkirályszabadjára vonszolta magát október végén. Radnóti utolsó Razglednicája (4) innen maradt ránk. A Szentkirályszabadja és Abda közötti körülbelül 110 km-es útnak erőltetett menete bori munkaszolgálatosok tucatjainak életét követelte. A költőt s vele együtt 21 munkaszolgálatost kivégezték Abdánál. Bodor Sándor tizedes beismerő vallomása részletesen közölte: miért döntöttek a kivégzés mellett, hol végezték ki a munkaszolgálatosokat, kik és hogyan ásták meg a sírt és, hogy kik voltak a gyilkosok. Bodorral együtt az ötfős bori különítmény parancsnokát, a mind a mai napig a Rákoskeresztúri Új Köztemető 298-as parcellájában, állami gondozású sírhelyen nyugvó Tálas András hadapród őrmestert a Borban elkövetett háborús bűncselekményekért 1947-ben kivégezték. (...)
 
Ma még Radnóti Miklós nevét viselheti közterület és intézmény, de gyilkosainak szellemi örökösei a parlamentben folytatják a hungarista hagyományt.
 
Hagyományuk, hogy nemzeti sorskérdésekként tüntetik fel rasszista gyűlölködésüket. Mint akiknél mindenekelőtt áll a nemzet örök dicsősége, fennmaradása, felemelkedése. A ténykedésük mégis mindenben alávetette az ország érdekét a náci igényeknek. Ma is nemzet legjobbjaiként mutatják be magukat. Ők a jobbak, akiknek nem elég a kereszt, nekik még a keresztjük is kettős. Valójában fel akarják számolni a demokráciát, a generációkat, és társadalmi csoportokat összekötő bizalmat, és békét. Hagyományuk az arctalanság; sok ezer embert úgy gyilkoltak meg, hogy alig kétszáz felelt a genocídiumért. Ahogy egykor megszöktek 1945-ben, úgy nem vállaltak a 2006-os szerepükért sem a felelősséget. Hagyományosan potyautasok. Rendszerváltás után visszatérőknek volt ambíciója, hogy az 1956-os forradalom valódi hőseinek, a jogtipró megtorlás valódi áldozatainak emlékére rátelepedjenek a Nemzeti Sírkertben.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 278 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
morfondír
2010. november 15. 20:34
Radnóti nagy költő volt. Aki gondolatainak nagyságát és költészetének szépségét nem önmagában szemléli, azt minimum nem értem. Valamint azt sem, aki az itt elhangzott kommenteket, akármilyen oldalról reprezentatívnak gondolja. Aki ma a magyar országgyűlést ilyen értelemben gyalázza, ahogy Donáth tette, azt sem értem. Számomra ő az MSZP és a lutheránus egyház szellemi és jellem-donathellácskája.Hülye anyja és ismeretlen apja van. Egyszerűen szánalmas jellemében a számtalan feloldhatatlan ellentét.Ahogy artikulálódik, az meg egyenesen nevetséges. Kár, hogy aztán nem együtt nevetünk, csak a provokációjának ülünk fel, tömegesen. Hagyjátok már abba, nem ér ez ennyit, kedves kommentelők!
56október
2010. november 15. 20:18
Carlito,én már rég eldöntöttem, kisfiam. Sem zsidózni, sem buzizni nem jöttem ide. Én csak leróttam a kegyeletemet egy zseniális fiatalember előtt, aki talán a legnagyobb magyar költő volt. Te meg maradj a buzifelvonulásnál.
Trükkök Százai...
2010. november 15. 15:44
Ha lesz még Radnótis cikk a jövőben,bele sem nézek.
56október
2010. november 15. 15:39
Carlos, ez a baj veletek. A visszautasítást is ajánlatnak veszitek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!