„Mondana konkrét nevet, akitől segítséget vár?
Nem. Vannak, akik megengedhetnék maguknak.
Léteznek egyáltalán magukat baloldalinak valló vállalkozók?
A választási vereség előtt voltak szép számmal, de akkor könnyű volt. Egy kormányzópártnak mindig mindenki a barátja, főleg, ha üzletről van szó. Nekem is rengeteg exosztálytársam bukkant fel, amikor kormányra kerültünk 2002-ben. Most viszont meglepő tapasztalatokkal gazdagodunk, egyesekkel még időpontot egyeztetni is nehéz. Olvasott maga olyan balos interjút, mint a Vitézyé volt ellenzékből?
Olyat? Olyat nem.
Pedig nincs semmi szégyellni való a szociáldemokrata és a liberális értékrendben. Bajban mutatkozik meg, kire számíthatunk. Ilyenkor egy dolgot tehet a vezető: felírja egy füzetbe, kik maradtak mellettünk, és kik fordultak el tőlünk.
Hány név szerepel a rosszak között?
Hadd maradjon ez az én titkom. Olyan már van, akit kitöröltem a telefonomból.
Akiket a jók közé írt föl, miben reménykedhetnek?
Abban, hogy bizonyos szakmai és politikai kérdésekben kikérjük a véleményüket. Az is érték számunkra, ha valaki eljön egy rendezvényünkre, netán még előadást is tart, akár bennünket kritizálót, mert azzal is fölvállalja az MSZP-t, kiáll mellettünk, a baloldaliság mellett.
A baloldaliság meg az, hogy valaki MSZP-s, nem feltétlenül fedi egymást. Az MSZP ma sokak szerint a milliárdosok pártja, érdekkijáró szervezete. Bár ahogy lekopnak önök mellől a nagyvállalkozók, meglehet, változik majd a megítélés is.
Most beszéltük, hogy a jobboldalon milyen sok nagytőkés van. Mégis mi lennénk a milliárdosok pártja? Olyan modern, a nemzeti és az európai értékeket magáénak valló, demokratikus, baloldali néppártként gondolok a jövő szocialista pártjára, aminek az esélyegyenlőség, a szolidaritás, a szabadság, az igazságosság, a közösség tisztelete és szeretete a meghatározó alapértékei. A munkájukból élők és az elesettek érdekét kell képviselnünk, mert az ő hangjuk nem hallatszik messze.”