Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Teljes konszenzus alakult ki arról, hogy az államnak erősnek kell lennie a gátlástalanul profithajszoló tulajdonosokkal szemben.
„Sokáig fogjuk emlegetni, mérföldkő lesz parlamentáris demokráciánk történetében október 11-e. Teljes konszenzus alakult ki arról, hogy az államnak erősnek kell lennie akkor, amikor a magyar emberek érdekét védi meg a csupán az önös magánérdeket szem előtt tartó hatalmaskodókkal, a gátlástalanul profithajszoló tulajdonosokkal szemben. Egyetértés bontakozott ki arról is, hogy nem szabad arra számítanunk, hogy ezek a hatalmas vagyont felhalmozó cégtulajdonosok önmérsékletet tudnak tanúsítani, ha a zsebre is rakható profitról kell lemondaniuk, hogy munkavédelemre, üzembiztonságra, természetvédelemre áldozzanak, vagy például merő szülőföldszeretetből a jogelődöktől megörökölt környezeti károk elhárítására kell költeni. Teljesen igaza van a LMP képviselőjének, aki azt hangoztatta tegnap, hogy a környezetszennyezőkkel kell adóval vagy termékdíjjal megfizettetni az általuk előállított árucikkek okozta környezetterhelés megszüntetésének költségeit.
A miniszterelnök ismét hangsúlyozta, hogy a katasztrófát okozó vállalat vezetői által előadott védekezéssel szemben itt nem természeti csapás okozta a tragédiát, hanem gondatlanság, hiszen nem történt földrengés, nem volt hurrikán és nem csapott be a villám sem. Az áldozatokat még a tél beállta előtt kártalanítják, és nem közpénzből – jelentette be Orbán Viktor. A kártérítést a Mal Zrt. vagyonából és a felelősök magánvagyonából fogják fedezni.”