Igazságot a devizahiteleseknek!

2010. szeptember 07. 09:58

Tíz év alatt árfolyamváltozás nélkül is átlagban a kiadott pénz dupláját szedik be a hitelintézetek adósaiktól. Akkor most tessék nekik is a zsebbe nyúlni.

2010. szeptember 07. 09:58

„Kádár népe, s annak a jelek szerint a leszármazottai is egyenesen az anyatejjel szívták magukba a gondoskodó államról szóló mesét, amely majd megvédi őket minden gonosztól, és bármely baj esetén azonnal a hónuk alá nyúl. A pénzügyi nagyokosok hazájában, az Egyesült Államokban járja a mondás, miszerint ha száz dollárral tartozol, akkor a törlesztés miatt kizárólag te izgulsz, ha viszont százezerrel, akkor egyértelműen a hitelező. (...)

A mindenkit megillető kulturált lakhatás kérdése össztársadalmi probléma, hiszen a vészesen fogyó számú népesség és a lakhatási lehetőségek közötti összefüggés érzékeléséhez talán nem kell tudományos előképzettség. Ezért hát úgy volna méltányos, ha a bajból is hozzávetőlegesen a remélt, korábban besöpört haszon arányában részesülnének az érintettek. Vagyis osszák csak el szépen háromfelé az árfolyamveszteség miatti többletterhet a túlságosan engedékeny állam, a mohó bankok, no és természetesen a balek hitelfelvevők között. Már ha persze e honban Mátyással együtt tényleg nem halt még ki az igazság!”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vhailor
2010. szeptember 07. 13:42
Csak részben tudok egyetérteni veled. Igen, valamilyen szinten a hitelfelvevő is felelős. De itt ugyanaz a helyzet mint a drogokkal vagy a csúszópénzzel - ki a nagyobb bűnbak? Aki a drogot kínálja, vagy aki elfogadja? Aki korrumpál vagy aki hagyja magát korrumpálni? Amúgy pedig, szerintem itt tévedsz: "az összes szerencsétlen hibáját azok fizetik meg, akik a banki konszoldiációs csomagokra beadják a zsét, az adófizetők." Ha a bankok közvetlenül vagy közvetve (állami) magyar tulajdonában lennének, akkor ez stimmelne is. Viszont ez nem így van - a magyarországi bankok külföldi tulajdonban vannak, azaz ha ezeknek problémákat okoz az állam, akkor a külföldi tulajdonosoknak kell konszolidálniuk ezeket a bankokat. Ha pedig a lakosságra akarják áthárítani a költségeket, akkor ez csak ahhoz vezet majd hosszabb távon, hogy az emberek nem a bankokba, hanem a reálgazdaságba fogják fektetni a pénzüket, mert az nagyobb hasznot fog nekik hozni, mint a bankszámla.
marós
2010. szeptember 07. 11:30
Akik hitelt vettek fel, azok sem menthetők fel a felelősség alól, bármilyen pénznemről van szó. A bankok és a hitelezők azok akiknek fontos a kiút megkeresése. Az állam, és a többi polgárnak semmi köze hozzá. Az elmult 20 év alatt sok százezer családnak voltak súlyos problémái, senki nem nyúlt a zsebébe, hogy segítsen rajtunk.
Übermayer
2010. szeptember 07. 11:01
by the way: Igazságot a forinthiteleseknek is!
Vhailor
2010. szeptember 07. 10:43
Nagyon egyszerű a helyzet. Fletóék csak úgy tudták tartani a támogatottsági szintjüket, ha növelték a lakosság jólétét. Viszont a pénz elfogyott, akkor más források után kellett nézniük. Erre jött a devizahitelezés ötlete - "de jó, alacsonyabb kamatra vehetnek fel a népek hitelt, még többet tudnak költeni és még jobban fognak bennünket szeretni érte". Az, hogy van ennek egy böktetője, méghozzá az árfolyamkockázat nem jutott eszébe senkinek - lásd GyF őszödi beszéde, amikor a "világpiacok hihetetlen pénzbőségére" utal. Igen, csakhogy jött a válság, az árfolyamok változtak és most ennek köszönhetően a bankok óriási nyereségeket kaszálnak be. Hogy ki a hibás? Biztos nem a balek felhasználó, akinek erről fogalma sem volt. Igenis meg kell adóztatni a bankokat, mert amikor mindenki nyög, az nem morális, hogy ők csúcsprofitokat kaszálnak be.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!