Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Tíz év alatt árfolyamváltozás nélkül is átlagban a kiadott pénz dupláját szedik be a hitelintézetek adósaiktól. Akkor most tessék nekik is a zsebbe nyúlni.
„Kádár népe, s annak a jelek szerint a leszármazottai is egyenesen az anyatejjel szívták magukba a gondoskodó államról szóló mesét, amely majd megvédi őket minden gonosztól, és bármely baj esetén azonnal a hónuk alá nyúl. A pénzügyi nagyokosok hazájában, az Egyesült Államokban járja a mondás, miszerint ha száz dollárral tartozol, akkor a törlesztés miatt kizárólag te izgulsz, ha viszont százezerrel, akkor egyértelműen a hitelező. (...)
A mindenkit megillető kulturált lakhatás kérdése össztársadalmi probléma, hiszen a vészesen fogyó számú népesség és a lakhatási lehetőségek közötti összefüggés érzékeléséhez talán nem kell tudományos előképzettség. Ezért hát úgy volna méltányos, ha a bajból is hozzávetőlegesen a remélt, korábban besöpört haszon arányában részesülnének az érintettek. Vagyis osszák csak el szépen háromfelé az árfolyamveszteség miatti többletterhet a túlságosan engedékeny állam, a mohó bankok, no és természetesen a balek hitelfelvevők között. Már ha persze e honban Mátyással együtt tényleg nem halt még ki az igazság!”