Megszólaltak az ukránok: kiderült, meddig bírjak feltartóztatni az oroszokat Amerika segítsége nélkül
Zelenszkij elismerte, hogy továbbra is Donyeck megyében a legforróbb a helyzet.
Bizarr dolognak tűnik, hogy a világ ennyire egyoldalúan kezeli az arab-izraeli konfliktust, még akkor is, hogyha sokszor éppen Izrael álláspontja tarthatatlan.
„A holokauszt miatt (egy időre) tabuizálódott primér antiszemita propaganda is inkább az Izrael-ellenességbe menekül, ha éppen becsületesen akarja kifejezni önmagát. Ez a tendencia meglehetősen nehézzé teszi a releváns Izrael-kritika helyzetét, hiszen amellett, hogy sok antiszemita Izrael segítségével gyűlölködik a zsidósággal szemben, Izraelt – éppen a cionista mozgalom eredeti értelmének a szellemében – úgy lehet és kell is bírálni, mint bármelyik más államot a világon. E sorok írója is aláírója annak a francia-zsidó békefelhívásnak (Jcall.eu), mely a palesztin állam létrehozása mellett teszi le a voksát és a Kelet-Jeruzsálemben folyó izraeli telepítések/telepbővítések veszélyességére hívja fel a figyelmet.
Ugyanakkor nagyon gyakran meglehetősen bizarr dolognak tűnik az, hogy a világ ennyire egyoldalúan kezeli az arab-izraeli konfliktust, még akkor is, hogyha sokszor éppen Izrael álláspontja tarthatatlan – morálisan és politikailag egyaránt. Erre a helyzetre – véleményem szerint – a világ sok zsidó közössége és Izrael is rosszul reagál. Ennek pedig a fő oka az a herzl-i elv (a Holokauszt tapasztalatával dúsítva), mely alapvetően meghatározza az izraeli vezetők gondolkodását. A zsidó állam és Izrael védelmezői ugyanis nem árazzák be a döntéseikbe azt, hogy a világ nem túl barátságos hely, ám okos politikával meg lehet teremteni a túlélés esélyeit. Merthogy az antiszemitizmus – Herzltől és Izraeltől függetlenül – fennmaradt, ezért a zsidó állam nem tudja magát ettől függetleníteni, ám katonai erővel nem tud minden helyzetet megoldani.
Ugyanis Izrael államának – hiába hadi sikereinek sokasága – olyan világpolitikai helyzetben is fenn kell maradnia, amely ellenséges vele szemben s nem számíthat csak és kizárólag pusztán önmagára. A sokak, így Bernard Henry-Lévy szerint is autisztikus hatalomgyakorlás miatt van az, hogy a jelenlegi izraeli kormány rosszul méri fel a helyzeteket egy olyan világban, ahol a hagyományos háborúk helyett a közvélemény megnyeréséért folyik a küzdelem s ebben sokkal előnyösebbnek látszik egy-két, a CNN által is felvett parittya és békeaktivista, mint sok-sok géppisztoly.”