Függetlenség a valóságtól

2010. május 12. 11:20

Simor Andrásnak át kellene adnia a helyét: ez tenne a legjobbat az országnak.

2010. május 12. 11:20

„Sok mindentől független tehát a jegybank és Simor András, csak nem a pénzpiactól, és a mostani választáson megbukott politikától. Független az alacsonyabb kamatokra és élénkítésre váró hazai gazdaságtól, a vállalkozások létküzdelmeitől, a hitelprésben szenvedők filléres gondjaitól, független a magyar valóság legfontosabb problémáitól. S ezt helyre kell tenni valamiképp, ez így nem maradhat.

Be kellene látnia ezt Simor Andrásnak, és átadnia a közvélemény bizalmát egyre kevésbé élvező állásban a helyét: ez tenne a legjobbat az országnak. Persze az is kérdés, vajon a monetáris tanács mitől változna meg úgy, hogy segítőjévé válna az új kormányzat gazdaságpolitikájának. Egy biztos: amíg az MNB jelenlegi vezetése a helyén marad, addig kétfejű és széthúzó lesz a hazai gazdaságpolitika irányítása. Függetlenség ide vagy oda, a jegybank nem haladhat szembe a választók akaratával. S a kormányzati nyomással sem, aminek kétharmados parlamenti támogatás esetén a szokásosnál nagyobb ereje lehet. Talán tudna erről mesélni Bod Péter Ákos, aki a Horn-kabinet számára vállalhatatlan lépései miatt kényszerült arra, hogy 1994 végén felálljon az MNB elnöki székéből.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kettes
2010. május 12. 19:38
Az országnak az tenne a legjobbat, ha az olyan idióták, mint a szerző, inkább csendben lopnának.
Google
2010. május 12. 13:39
És vigye magával az összes haverét és haverináját!
Karcolt
2010. május 12. 12:39
Hát ez ugyanaz a fasság pepitában, amit Járai kapott 2002 után a ballib sajtótól. Az MNB-nek és a monetáris tanácsnak _nem_ az a feladata, hogy a kormány gazdaságpolitikáját támogassa (ahogy a kormánypártiságba belehülyült szervilis újságírók elképzelik), hanem hogy a pénzügyi stabilitást biztosítsák, aminek egyik fele matematika, a másik pedig kommunikáció. A piacok felé. Persze, ha a görögökhöz hasonló helyzetbe szeretnénk kerülni, akkor csak tessék qrva nagy arccal a 2/3-os parlamenti többségre hivatkozni. Hogy egy hasonlattal jöjjek: Toller László akármekkora ember volt, a fizika törvényei rá is vonatkoztak. Szóval akármekkora is a többsége az új kormánynak, pénzügyekben akkor is vannak olyan szabályok, amik nem fognak máshogy működni bármekkora választói felhatalmazástól sem.
drienovác
2010. május 12. 12:37
sa alkalmatlan, ezt már többször is bizonyította saját nyilatkozata szerint nem avatkozott be a jegybank a forinteséskor- holott mondjuk, ez alapvető feladata a törvény szerint - később is minden nyilatkozata után esett a forint a piacon, az antilopos nyilatkozat után pedig épphogy nem nyerítve röhögtek rajta a külföldi szakértők (n-tv, cnbc, market-watch, cnn) ráadásul adóelkerülő - mint ilyennek nincs helye az közigazgatásban, állami intézményben, hiszen nem járul hozzá az adójával a működéséhez, milyen jogo vesz föl fizetést?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!