Pártdekókrácia

2009. december 18. 13:52

Megvannak a jelöltek és állnak a zászlók (hogy kinek épp mekkora, az részletkérdés); végre vissza lehet térni az országépítés áldozatos munkájához.

2009. december 18. 13:52
Nem csoda, hogy a kívülálló inkább az "ahogy esik, úgy puffan" rendezőelvet véli felfedezni a Fidesz egyéni képviselőjelöltjeinek listáján, és az egyszerű talpasokhoz hasonlóan ő sem nagyon érti, hogy miért épp x-re esett a választás y-nal szemben. Mindez persze a szerepek durva félreértelmezéséből fakad. A tagságnak nem az a dolga, hogy képviselőjelöltet állítson, hanem hogy szorgalmasan talpalva mindent megtegyen a vezetés által választott jelölt sikeréért. Kétségtelen, hogy a Fidesz számára leginkább a droidok felelnének meg párttagságnak; kár, hogy a technikai fejlődés még nem jutott el erre a szintre. 

A Fidesszel szemben a másik (még) nagy párt, az MSZP egyenesen imádja tagjait, olyannyira, hogy szükség esetén nem habozik imaginárius elvtársakkal feltölteni a párt sorait. Ezekkel a képzeletbeli barátokkal, azaz párttagokkal aztán minden könnyen megy, meglehetősen egyszerű elnyerni a jóváhagyásukat bármihez. Az MSZP jelöltállítása körül így aztán minden rendben ment és olyan izgalmakkal kellett megelégednünk, mint hogy Szili Katalin vagy Gyurcsány Ferenc zászlaja nagyobb-e az országos listán. Ha bárkit is érdekelne: Gyurcsányé.

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
cserenkov
2009. december 19. 17:08
Mármint az Eu választásokon.
cserenkov
2009. december 19. 17:07
Ez a cikk egy hatalmas lózung gyűjtemény. A szerző még nem jött rá, hogy a "mindannyian hibásak vagyunk" marhaság is a Jobbik malmára hajtotta a vizet.
hajduj
2009. december 19. 16:35
A PÁRT minden változatában antidemokratikus. Ez annak tudható be, hogy a cél a mindenkori hatalom megszerzése. Egyetlen ponton van ésszerű alku, az az egyéni választó körzet jelöltje, mert ott a köznek is tetsző személyt kell kiválasztani. A tagság nem több mint olyan talpasok tömege, akik háttérmunkát végezhetnek. Magyarországon azért nincs valós demokrácia, mert a választáskor kevesebb egyéni képviselő áll ki a választók elé, mint ahányat sunyiban pártlistán belopnak a parlamentbe. Azután demokratikusan a frakció minden esetben többségi szavazással dönt. Így az embereket képviselők bármilyen esetben kisebbségben maradnak. Egyszóval a párt dönt, a PÁRT. Hagyó Miklós úr akit még italnagykereskedő korából ismert számomra pl megvette a pártlistás helyét, annó. És láss csudát, mára a főváros legnagyobb hernyójává nőtte ki magát, aki mindent megrág, ami pénzt hoz a konyhára. Én a pártlistát megszüntetném. Aki akar valamit tőlem, akar valamit nekem, mint választónak, akkor mutassa meg az orcáját. Lássam. Sötét alakok, sötét idők. A párt meg támogassa az embereit, válassza meg őket helyesen, de nekem mint választónak legyen elsőbbségem, a szemét pártbürokrációval szemben, Végtére is az én pénzemen élősködnek. Mi közöm van mondjuk az SzDSz-hez, vagy az MSzP-hez, miközben az én adóforintjaimból élősködnek, merthogy nekik jár???!!! De mi? Ha a cég tulajdonosa, aki a pénzéból fizet engemet, azt látja, hogy kárt okozok, hazudok, nem dolgozom, kirúg. Most akkor én mit csináljak a libással meg az ótvar cimbikkel?
Öreg
2009. december 18. 21:48
Ennek a cikknek is csak akkor lenne értelme, ha leirná, hogy szerinte hogyan kellene kiválasztani az egyéni képviselő jelölteket. Egyszerü a kis pártoknál: aki vállalja, hogy összegyüjti a 750 kopogtató cédulát az jó lesz. De olyan jelöltet találni, akit elfogad a helyi környezet -és feltehetőleg meg is választ- na ehhez kell a felkészültség és ennek a választásnak -tulnyomórészt- helyben a körzetben kell megtörténnie. Élcelődni persze Könnyű!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!