Ezer euró, készpénzben – kétségbeesett ötlettel állt elő Magyarország szomszédja
Ausztriában 2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menedékjogot.
A Fintech Világa – Zöld Pénzügyi Percek mai adásában Bátorfi Botond, a Peak tanácsadója és Machán-Csetvei Frigyes a zöld fintecheket tekintik át.
Az inspirációt a Citi Ventures egyik publikációja adta, amelyben a bank kockázatitőke ágazata vette sorra a fintech szektor kiemelkedő zöld szereplőit.
A B2B szegmens kiemelkedő területei között megtalálhatók a klímakockázatok kezelésére fókuszáló fintechek. Ezek a vállalatok egy egyre relevánsabb szolgáltatást kínálnak, mivel a klímaváltozás hatalmas kockázatokat tartogat a gazdaság minden szereplőjének, amiket menedzselni kell.
Fellendülőben vannak a vállalati fenntarthatóság mérésért és az ESG jelentések készítésére szakosodott fintechek is. Az ő tevékenységük elengedhetetlen a transzparens fenntarthatósági jelentésekhez és a vállalatok közötti differenciáláshoz. Az ESG tényezőkkel kapcsolatos riportolásból továbbra is hiányoznak a globális minimumok, ami elengedhetetlenné teszi a valóban hiteles adatok meglétét. A további prominens szereplők között ott vannak az ESG elemző és kutató cégek, a karbonsemlegességi elemzést végző vállalatok és karbon piacterek, valamint a beszállítói szűréssel foglalkozó fintechek.
Ami a B2C szegmenset illeti, itt három domináns alterület jelölhető meg. A zöld neobankok átfogó banki termékpalettát kínálnak ügyfeleiknek, melyek fontos szerep jut a fenntartható megoldásoknak. A fenntartható befektetési szolgáltatók a lakossági befektetőket segítik portfóliójuk zöldítésében és a pozitív környezeti hatások kifejtésében. Végezetül, a karbonkalkulátorok a karbonlábnyom méretét és összetételét határozzák meg a felhasználóknak. Fontos feladatok emellett, hogy tippekkel segítsék őket az emissziók csökkentésében és semlegesítésében.
Az elkövetkezendő hetekben egy-egy adást szentelünk néhány itt bemutatott területnek. Reményeink szerint ezáltal jobban megismertethetjük hallgatóinkkal a legizgalmasabb zöld fintecheket.