Az előrelátó cégek már most mások felvásárlásával készülnek az új világra

2020. április 17. 18:24

Felvásárlásokkal készülnek a normál üzletmenet helyreállítására a cégek, a vállalatok többsége arra számít, hogy az egészségügyi vészhelyzet okozta válságból jövőre indul meg a gazdasági fellendülés, közölte az EY nemzetközi tanácsadó cég a február 4. és március 26. között 46 országban 2900 felsővezető megkérdezésével készült globális kutatás megállapítását.

2020. április 17. 18:24
null

Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményben kiemelték, hogy világszerte a vállalatok 49 százaléka a két évvel ezelőttivel megegyező, vagy annál alacsonyabb nyereségességgel kalkulált az idei évre, a kialakult egészségügyi vészhelyzet miatt most 95 százalék még alacsonyabb profitra készül.

A bevételi és a jövedelmezőségi célok teljesítése érdekében jelentős átalakításba kezdett a cégek 72 százaléka, és a korábbinál rendszeresebb stratégiai és portfólió-felülvizsgálatokat terveznek.

A kutatásból kiderült, hogy a kialakult helyzet enyhülésével prioritás lesz az új digitális és technológiai megoldásokba való beruházás, illetve a portfólión belüli tőkeátcsoportosítás is.

A közlemény szerint középtávon élénkülést feltételez a legtöbb döntéshozó, 56 százalékuk továbbra is aktívan tervezi a fúziókat és felvásárlásokat a következő 12 hónapban is. Egy akvizíció során a vezetők 38 százaléka számára a megcélzott vállalat üzleti rugalmassága lesz döntő szempont.

Nagy Ferenc, az EY Tranzakciós Tanácsadás üzletágának szakértője a közleményben rámutatott arra, hogy a válsághelyzet egyelőre nem kényszerítette terveik teljes feladására a cégvezetőket. Az akvizíciók továbbra is hatékonyan alakíthatják a vállalati portfóliókat, illetve felgyorsíthatják a társaságok előtt álló átalakulási folyamatokat. Ahogy a 2008-as pénzügyi válságot követő időszak is rámutatott, az éledező piacon sok esetben épp egy felvásárlás segíti hozzá a cégeket, hogy újra megerősödjenek és visszaálljanak a növekedés útjára, tette hozzá Nagy Ferenc.

A következő időszakban jelentős átstrukturálódásra lehet számítani, az élénkülés a fúziók és felvásárlások (M&A) piacán azonban csak akkor fog megindulni, ha már túl vagyunk az egészségügyi vészhelyzet nehezén, írja az EY közleményében.

(MTI)

 

 

 

***

A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.

 

 

 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
USsange
2020. április 20. 01:11
A kapitalizmus a tőke koncentrációjáról szól. Hiányzik belőle az összeharácsolt vagyon újraelosztása.
Senki Alfonz
2020. április 20. 01:11
Röviden összefoglalva: a népnek még szarabb lesz!!!!
ElBundi
2020. április 20. 01:11
Szépen fogalmazott, selyempapírba csomagolt brutális jövökép. Az "átstrukturálódás" fogalma nem rejt magában mást, mint a kis- és középvállalatok teljes eltünését, és a rabló hengefond-ok vezette konszernek totális egyeduralmát. Jeff Bezos, az Amazon tulajdonosa eddig 35 milliárddal lett gazdagabb a "Corona-hype" alatt.
Rasdi
2020. április 19. 12:42
Mint minden válságnak, ennek is következménye a további tőkekoncentráció és -centralizáció. Legfeljebb valamilyen csoportok közötti átrendeződéssel a felső régióban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!