Elszabadult a pokol egy spanyol kisvárosban: a legendásan „balhés” angol szurkolók ismét kitettek magukért (VIDEÓ)

2025. május 22. 06:48

Kiszabadultak a „brit állatok”, fenekestül felforgatták a baszk várost.

2025. május 22. 06:48
null

Felháborodott bilbaói lakosok űzték el a „brit állatokat” otthonaik közeléből Spanyolországban, miután a Tottenham és a Manchester United szurkolói kontrollálhatatlan káoszt idéztek elő a városban az Európa-liga döntő előestéjén. A felháborodott helyi szemtanúk „iszákos huligánok kontrollálatlan tobzódásaként” írták le a történteket – számolt be róla a Daily Mail.

Az „angol invázió” 

A becslések szerint mintegy 80.000 angol szurkoló érkezett a baszk városba, amit a sajtó csak „angol inváziónak” nevezett. A helyiek döbbenten figyelték, ahogy a meccs kezdete előtt már súlyosan ittas állapotban vonultak utcára a drukkerek. A tömeges jelenlét randalírozással, kisebb verekedésekkel és tömeges antiszociális viselkedéssel is járt.

Ezrek gyűltek össze Bilbao két fő sugárútján, teljesen megbénítva a forgalmat. 

A Tottenham-drukkerek söröztek, énekeltek kedd éjjel későig. Sokan közülük félmeztelenül másztak fel közlekedési lámpákra, oszlopokra, tettek tönkre városi felszereléseket, miközben a megdöbbent lakosok tehetetlenül figyelték a jeleneteket. A rendőrség végül éjfél körül elrendelte a környékbeli bárok bezárását – jóval a szokásos időpont előtt. 

Addigra azonban több Tottenham-szurkoló már 12 órája ivott. Az alkoholt ráadásul öt eurós poharankénti áron árulták – ez csaknem a duplája a megszokottnak. Izaro Laka, egy 65 éves helyi lakos, aki az egyik fő gyülekezési pont közelében él, így nyilatkozott:

Még sosem láttam embereket ilyen részegnek és ilyen borzalmasan viselkedni. Az angolok huligánok, és amikor Spanyolországba jönnek, csak inni és balhézni akarnak.”

Az eseményről készült videót itt tekintheti meg:

Nyitókép forrása: A Daily Mail X-oldala

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
andre06114-2
2025. május 22. 08:44
Bilbao Baszkföld legnépesebb és legjelentősebb városa, - Bilbao 345 ezer lakosú "kisváros",
Halder_1899
2025. május 22. 08:42 Szerkesztve
Ők bármit megtehetnek, a stadionban ! és környékén büntetés alig enyhe, mi mindenre szektor bezárás és pénzbüntetés, néha stadion bezárás. Pedig nálunk nem magyarok balhéznak, hanem valaki "állítólag csúnyát" mondott a lelátón. és ez borzalmas, egy várost szétverni, a gyepre berohanni és verekedni, nos az nem olyan borzalmas az UEFA és FIFA szerint. Ha mi tennék ezt, minket kizárnának 3-4 évre az összes foci eseményből.
johannluipigus
2025. május 22. 08:35
Mi lesz már, UEFA? Azt is elnéztétek ezeknek az angol férgeknek, amit Rómában a Spanyol lépcsővel műveltek.
johannluipigus
2025. május 22. 08:33
Az orosz szurkolókkal szemben nem volt ekkora arcuk az angoloknak. Na jó, szarrá lettek verve.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!