A boldogtalanság nem egészséges
A politikai megosztottság és egyéb tényezők – például a közösségi médiával eltöltött egyre több idő – komoly pszichológiai következményekkel is járnak. Az adatok szerint az amerikaiak egyre inkább elidegenednek egymástól. Az Amerikai Pszichiátriai Társaság (APA) legfrissebb, Healthy Minds Monthly Poll felméréséből kiderült, hogy 2024 elején a felnőttek 30 százaléka mondta azt, hogy „az elmúlt évben hetente legalább egyszer tapasztalta a magányosság érzését”, 10 százalék pedig azt, hogy „minden nap magányosnak érzi magát”.
Vivek Murthy, az Egyesült Államok tiszti főorvosa egyenesen „járványosnak” nevezte a magányt az amerikaiak között. Az adatokból az is látszik, hogy éppen a fiatalabbak élték át ezeket az érzéseket nagyobb valószínűséggel: a 18-34 éves amerikaiak 30 százaléka mondta, hogy „minden nap, vagy hetente többször magányos”.
A társadalmi elengedésnek komoly egyéb egészségügyi következményei vannak. Nem véletlen, hogy az országban az opioidválság új hullámát tapasztalják éppen. A Centers for Disease Control and Prevention (CDC) jelentése szerint körülbelül
minden tizedik 12 éves és idősebb amerikai szed valamilyen antidepresszáns gyógyszert.
Az antidepresszánst szedő amerikaiak több mint 60 százaléka két éve vagy annál régebben szedi a gyógyszert, 14 százalékuk pedig tíz éve vagy annál régebben. Az egyre súlyosabb drogproblémák már az ország minden szegletét érintik.