Még a Rágalmazásellenes Liga is megvédte Muskot a náci váddal szemben
Az amerikai és európai média azt bizonygatja, hogy Elon Musk a beiktatás napján nagy lelkesedésében náci karlendítéssel ünnepelt.
Egy milliárdosnak is köze van a dologhoz.
Magyar idő szerint ma hajnalban, valamivel öt óra előtt közös amerikai-orosz legénység indult el a Nemzetközi Űrállomásra. Az Elon Musk SpaceX nevű űripari magáncégének Falcon 9-es rakétája a floridai Kennedy Űrközpontból szállt fel, fedélzetén három amerikai és egy orosz asztronautával.
Az indulást eredetileg szombatra tervezték, de az erős szél miatt végül mostanra tolták. Az Endeavor űrhajón utazó legénység előreláthatólag kedden éri el a Nemzetközi Űrállomást bő négyszáz kilométerrel a Föld felett, és a jelenleg is ott tartózkodó hét űrhajóshoz csatlakozva szűk fél év leforgása alatt kétszáz tudományos kísérletet hajt majd végre.
Ezek közé tartozik egy olyan kísérlet is, melynek keretében emberi szervek művi klónjait fogják majd alacsony gravitációjú környezetben kitenyészteni.
Az orosz asztronauta, Alekszandr Grebenkin és az amerikai parancsnok, Matthew Dominick számára ez az első út az űrbe; Jeannette Epps és Michael Barratt orvos, pilóta már harmadszor járnak az űrállomáson.
Bár az Egyesült Államok és Oroszország szinte a létező összes területen ott tesz keresztbe egymásnak, ahol tud, az űrben a jelek szerint még mindig szent a béke. A NASA és az orosz Roszkozmosz 2022-ben írták alá kölcsönös űrrepülésekről szóló együttműködési megállapodásukat, melyet 2025-ig meg is hosszabbítottak.
Nyitókép: AFP/Paul Hennessy