Palesztinbarát kitűzője miatt büntettek egy gyereket a tanárok, bombafenyegetést kapott az iskola
Visszaálltak az online oktatásra.
A szakemberek úgy fogalmaztak, nem helyes, hogy egyre megengedőbbek az Egyesült Királyságban a radikalizálódó hangokkal szemben.
Fotó: David Cliff/NurPhoto via AFP
***
Londont tiltott zónává teszik a zsidók számára a palesztinbarát tiltakozások, miután az Egyesült Királyságban egyre megengedőbbek a radikális nézetekkel szemben. Robin Simcox, a Belügyminisztérium szélsőségekkel foglalkozó független tanácsadója azt mondta, hogy a kormánynak és ügynökségeinek megvan a hatásköre a szélsőségesség elleni küzdelemben, de nem sikerült felvenniük a harcot azokkal a csoportokkal, amelyek a terrorista küszöb alatt „tevékenykednek” – írja a The Telegraph.
A figyelmeztetés azután jelent meg, hogy Rishi Sunak a múlt héten arra buzdította a tüntetőket, hogy „ne hagyják, hogy a szélsőségesek eltérítsék a felvonulásokat”. Anglia arra készül, hogy bejelentse a szélsőségesség tágabb meghatározását.
Ezt is ajánljuk a témában
Visszaálltak az online oktatásra.
Simcox szerint az Egyesült Királyságban kialakuló „megengedő környezet a radikalizálódásra” azt jelenti, hogy „normalizálódtak” az olyan tevékenységek, mint a palesztinbarát tüntetések, amelyek szerinte a főváros egyes részeit tiltott zónává alakították a zsidók számára.
Figyelmeztetett, hogy ugyanez vonatkozik iráni brit iskolák és mecsetek támogatására, a Muszlim Testvériségre, valamint a Hamász által az Egyesült Királyság területén működtetett brit jótékonysági szervezetek és szélsőséges tévécsatornák szponzorálására.
Nem árultuk el a demokráciát azzal, ha nem támogatjuk, hogy a szélsőségesek televíziós csatornákat működtessenek, és nem leszünk tekintélyelvű állam, ahol London minden hétvégén tiltott övezetté válik a zsidók számára”
– mondta Simcox.
„Ezek és még sok más dolog normalizálódott az Egyesült Királyságban. Ezért figyelmeztettem a radikalizálódás megengedő környezetére, amelyet sürgősen kezelni kell. Ezekkel a csoportokkal túl sokáig nem foglalkoztunk, és jól kihasználták az idejüket. Mostanra beágyazódtak és befolyást szereztek a közösségekben” – tette hozzá a szakember.
Simcox úgy véli, hogy a rendőrségnek fontolóra kellene vennie a tüntetések szigorúbb korlátozását, és egy ilyen lépés nem „tekintélyelvű” vágyat jelentene a tüntetések leverésére, hanem annak felismerését, hogy London nem adhat otthont a végtelenségig nagy és megfélemlítő tüntetéseknek.
A kormány várhatóan nem teszi közzé azon szélsőséges csoportok listáját, amelyekre az új meghatározás vonatkozhat, de a felsorolás minden olyan csoportot vagy egyént magában foglal, amely „mások jogait vagy szabadságait aláásó” ideológiát hirdet.
A szélsőségességet úgy határozná meg, mint egy intolerancián, gyűlöleten vagy erőszakon alapuló ideológia népszerűsítését vagy előmozdítását, amelynek célja mások jogainak vagy szabadságainak aláásása, és magában foglalná azokat, akik az Egyesült Királyság liberális demokráciarendszerét és a demokratikus jogokat akarják aláásni vagy megdönteni.
Suella Braverman, a volt belügyminiszter Simcoxhoz hasonlóan hangot adott aggályainak, és sürgette Sunakot, hogy vezessen be vészhelyzeti törvényeket a szélsőségesség leküzdésére.
London egyes részei a zsidók számára tiltott területté váltak. Ez teljességgel elfogadhatatlan. Láttuk, hogy az antiszemitizmus az egekbe szökik”
– fogalmazott Braverman.