A Hezbollah eddig nagyrészt kimaradt az Izrael és a palesztin terrorcsoportok közötti korábbi harcokból, bár megengedte, hogy helyi palesztin csoportok a területéről működjenek.
Egyesek azonban attól tartanak, hogy a libanoni terrorcsoport második frontot nyit
a Gázai övezetből érkező több száz Hamász-terrorista tömeges izraeli behatolása és mészárlásai után. A Hamász most is tagadja, hogy a Hezbollah segítette volna őket a szombati támadás kivitelezésében, igaz, ők Irán szerepét is tagadják, melyet a legtöbb mérvadó nemzetközi elemző azért minimum felvet.
A Hezbollah, ami arabul „Isten Pártját” jelenti, 38 éve alapított entitás, mely létezik politikai és szociális szárnnyal is, de alapvetően terrorszervezetként funkcionál, még akkor is, ha az EU például csak katonai „szárnyát” tekinti terrorista szervezetnek. Az Arab Ligában csak Libanon (értelemszerűen) és Szíria nem tekinti terrorszervezetnek,
Oroszország pedig legitim politikai partnerként kezeli.
A Hezbollah finanszírozásának jelentős részét Irántól kapja (csak 2010-ben 400 millió dollárt), de a szervezet természetesen aktív a szervezett bűnözésben is, és tevékenységet végez Dél-Amerikában és Európában, például Németországban is.
Ez idáig tartó (relatív) népszerűségét annak köszönheti, hogy
Libanonban komplett szociális hálót tart fenn,
kórházaktól kezdve a szemétszállításon át hírszolgáltatásig és az elesett mártírok családjának pénzügyi ellátásáig rengeteg dolgot végez. Eközben Libanon jelenleg súlyos humanitárius válságon megy keresztül, melyért sokan – érthető okokból – a Hezbollahot és a katonai tevékenységébe ölt elképesztő mennyiségű pénzt teszik felelőssé. A szervezet fegyveres erejét akár százezer főre teszik egyik elemzések (a Jane’s-nél inkább a fele), rakéta-arzenálja kapcsán szintúgy hasonló számokat lehet olvasni.
A szervezet vezetője Hasszán Naszrallah, akit az izraeli katonai hírszerzés egy helyütt így jellemzett: „Nagyon központosított, zárkózott, ritkán konzultál, az önimádatig arrogáns. Nagyon éles eszű ember, nagyon intelligens, de rendkívül öntelt. Támogatói, de ellenzői szemében is szimbólum és rejtély. (...) Az évek során szélsőséges vallási küldetéssel rendelkező forradalmárból pragmatikusabb színésszé alakult át.”
Személyiségének kétségkívül hátránya a szervezet szemszögéből, hogy nagyon fanatikus az imázsával kapcsolatban,
nem engedi, hogy mások felemelkedjenek a közelében. „Nem gondoskodik örökösről a halála után napokra. Fanatikusan őrzi katonai irányítását. A döntéshozatal, az utolsó szó egyedül az övé” – írja a fent említett hírszerzési anyag, amit a Jediot Ahronot hozott le 2021-ben.