Megfejtette az Economist: ezért tombol az antiszemitizmus Európában
A brit lap felismerte a tüneteket, megoldást azonban nem kínált rájuk.
A platformot azzal is vádolták, hogy az izraeli-gázai konfliktus idején elnyomta a palesztinok támogatását hangoztató tartalmakat.
A Meta bocsánatot kért, amiért a „terrorista„ szót hozzáadta néhány magát palesztinnak valló Instagram-felhasználó életrajzához – olvasható a BBC-n.
A Meta közölte, hogy kijavított egy problémát, „amely rövid időre nem megfelelő arab fordításokat okozott”.
A platformot azzal is vádolták, hogy az izraeli-gázai konfliktus idején elnyomta a palesztinok támogatását hangoztató tartalmakat.
Néhány felhasználó azt állítja, hogy „árnyéktiltást” kaptak az Instagramon a palesztinbarát posztok miatt.
Ilyenkor a platform beavatkozik, hogy a posztok ne jelenjenek meg mások hírfolyamában. A felhasználók azt állítják, hogy a konfliktusra utaló, 24 órás sztorikat kevesebben nézték meg, mint másokat, és a fiókjukat nem lehet olyan könnyen megtalálni a keresőben.
A technológiai óriás elismerte, hogy egy hiba érintette az Instagram-sztorikat, de azt mondta, hogy ennek semmi köze a témához.
Nyitókép: Cristian Dina
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
„Semmilyen Izrael-ellenes döntés nem akadályozza meg Izraelt abban, hogy megvédje állampolgárait” – tette hozzá a kormányfő hivatala.
Az arab vezetők megtárgyalják, hogy mit várhatnak a januárban érkező Trump adminisztrációtól.
Propaganda óvodásoknak, fegyveres gyakorlatok a kicsit nagyobbaknak, büszke pózolás terrorszervezetek jelképeivel – egymillió kis terorristát „gyártanak” Gázában egy újabb támadásra. Mutatjuk, hogyan!