Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben!
Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés. Pindroch Tamás írása.
A német kancellárnak már most úgy viselkedik, mintha „a kudarcra ítélt koalíciós kormányát temetné”.
Olaf Scholz német kancellárt úgy viselkedik, mintha már most temetné „a kudarcra ítélt kormánykoalícióját”, pedig még két éve van a választásokig. „Idén és tavaly is nagyon sikeres volt a munkánk” – jelentette ki a német államfő a héten Berlin északi részén, kabinetjének kétnapos egyeztetésének kezdetén, de a Politico szerint „ezt senki sem vette be, legkevésbé Scholz”.
A lap szerint a többpárti kormány prioritásait sosem lett volna könnyű összefogni, különösen annak fényében, hogy a három párt közül a legkisebbnek – a liberális-konzervatív Szabad Demokratáknak – kevés közös vonása van Scholz szociáldemokratáival, vagy a Zöldekkel.
Majd a cikk szerzője, Matthew Karnitschnig azzal folytatta, hogy mégis kevesen számítottak arra, hogy
a szakadások ilyen gyorsan megjelennek és ilyen mélyre nyúlnak.
A partnerek, különösen az FDP és a Zöldek, a belső égésű motorok gyártásának jövőjétől kezdve a gazdaságpolitikán, a költségvetési megszorításokon és a jóléti reformon át mindenben összevesztek.
A Politico arra is kitért, hogy a sokat hangoztatott Zeitenwende, a német hadsereg 100 milliárd eurós átalakítása sem valósult meg egyelőre, és
Berlin várhatóan továbbra is elmarad a védelmi kiadásokra vonatkozó célkitűzéseitől.
A szerző kitért a gyermekjóléti kiadások növeléséről szóló e heti megállapodásra is, ahol ugyancsak nem úgy alakultak a dolgok, ahogyan megegyeztek: ugyanis az így született jogszabály alig hasonlít annak közösen elfogadott tervezetére.
A gyermekjóléti reformot szorgalmazó zöld miniszter például eredetileg 12 milliárd eurós költségvetést kért, és végül csak 2,4 milliárd eurós ígéretet kapott. A cikkben azt is megjegyezték, hogy azon kevés területek egyike, ahol a pártok közös nevezőre jutottak, a kannabisz legalizálása volt.
Mindezek mellett Karnitschnig arra is felhívta a figyelmet, hogy bár bizonyos fokú konfliktus minden koalícióban elkerülhetetlen,
Scholz kormányában a belharcok gyakran váltak heves vitákká,
a táborok nyilvánosan sértegetik egymást, és azzal vádolják a másikat, hogy nem tartják be a megkötött megállapodásokat – olvasható az összeállításban.
Nyitókép: Michael Kappeler / dpa-Pool / AFP