„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
Még március végén indult vizsgálat Svájcban, miután a Mowag vállalat terepjáróit lefotózták az ukrán-orosz fronton.
Az X közösségi oldalon (korábbi Twitter) láttak napvilágot képek arról a svájci gyártmányú páncélosról, amely az ukrán fronton semmisült meg. Az eset különlegességét az adja, hogy
az alpesi ország hivatalosan nem járult hozzá ahhoz, hogy az általa gyártott fegyvereket Ukrajnába szállítsák.
Ezzel is ki akart tartani évszázadokra visszanyúló semlegessége mellett. A Portfolio az eset kapcsán arról írt, hogy még március végén indult vizsgálat Svájcban, miután a Mowag vállalat terepjáróit lefotózták az ukrán-orosz fronton. A cég tagadta, hogy ők szállították volna a szóban forgó járműveket Ukrajnába. Akkor úgy tűnt, hogy Dánián keresztül juthattak el a páncélozott terepjárók az ukrán frontra.
A lap felidézte, hogy azóta kiderült, Dánia valóban vásárolt 36 darab páncélozott Mowagot még évtizedekkel ezelőtt, de ebből 27 darabot már tovább is értékesített, méghozzá a német FWW Fahrzeugwerke katonai vállalat számára.
A cég végül 11 darab páncélos jármű exportjára kapott engedélyt a német védelmi minisztériumtól,
így jutottak Kijev kezére a Svájc által féltve őrzött terepjárók.
A Portfolio megjegyezte, hogy ez a lépés akár diplomáciai feszültségeket is okozhatott volna, ám Bern nem ítélte el a németeket a kiviteli tilalom megsértése miatt. Ugyanakkor a céget eltiltották a svájci fegyverekkel való kereskedéstől – ismertették.
A vonatkozó bejegyzést alább tekinthetik meg:
***
Nyitókép: Twitter-fotó