Hoppá: Budapest lett Európa ötödik legromantikusabb városa
A magyar főváros a legendás Velencével, Amszterdammal szállt versenybe, megelőzve Rómát és Prágát. A szerelmesek városa Párizs pedig nincs is a listán.
Zuckerbergék nem kívánnak a hírekért fizetni a médiavállalatoknak.
A Meta közölte, hogy elkezdi korlátozni a kanadai fogyasztók számára a platformjain megjelenő híreket, miután a parlament elfogadta az ellentmondásos online hírekről szóló törvényt – számolt be róla BBC. A kanadai online hírszolgáltatásról szóló törvény, amelyet csütörtökön fogadott el a szenátus, olyan szabályokat ír elő, amelyek értelmében a Meta és a Google platformjainak megállapodásokat kell kötniük és fizetniük kell a hírszolgáltatóknak a tartalmukért.
A Meta a törvényt „alapvetően hibás szabályozásnak nevezte, amely figyelmen kívül hagyja a platformjaink gyakorlati működését”. Csütörtökön a vállalat azt közölte, hogy
– már a törvényjavaslat hatályba lépése előtt.
A Google a törvényjavaslatot jelenlegi formájában „végrehajthatatlannak” nevezte, és közölte, hogy a kormánnyal együttműködve igyekszik megtalálni a „továbblépési lehetőségeket”.
A szövetségi kormány szerint viszont az online hírekről szóló
valamint ahhoz, hogy a hírszolgáltatók „méltányos díjazást kapjanak” a platformokon megosztott hírekért és linkekért.
A parlament független költségvetési felügyelő szerve által készített elemzés szerint a hírszolgáltató vállalkozások évente mintegy 329 millió kanadai dollárt (mintegy 8,5 milliárd forint) kaphatnak a közösségi platformoktól a törvény alapján.
***
Nyitókép: Romain Longieras / Hans Lucas / Hans Lucas via AFP