Gazprom: Európának többet kell majd fizetnie a földgázért

2021. augusztus 20. 11:12

Megemelte az Európának szánt földgáz idei átlagárára vonatkozó becslését az orosz Gazprom, mivel megnőtt az energiahordozó iránti kereslet a gazdaság élénkülésének nyomán.

2021. augusztus 20. 11:12
null

Az orosz cég legújabb előrejelzése szerint Európának átlagosan 269,6 dollárt kell majd fizetnie ezer köbméter földgázért idén. A Gazprom júniusban még 240 dollárral számolt, és a vállalat idénre vonatkozó költségvetésében még ennél is alacsonyabb, 170 dolláros ár szerepelt.    

A cég a napokban hozta nyilvánosságra, hogy nyugat-európai gázexportja 28,52 százalékkal, 77,235 milliárd köbméterre nőtt. A Közép-Európába irányuló szállítás 17,792 milliárd köbméterre bővült az egy évvel korábbi 17,73 milliárdról, Törökországba pedig 14,623 milliárd köbméter érkezett az első hat hónapban, mintegy duplája az egy évvel korábbinak.    

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Mráz Ágoston Sámuel: Felháborító, amit a Válasz Online-nál megengednek maguknak

Mráz Ágoston Sámuel: Felháborító, amit a Válasz Online-nál megengednek maguknak
Tovább a cikkhezchevron

A társaság összbevétele 46,2 százalékkal, 2754 milliárd rubelre (1 rubel=4,06 forint) nőtt az első hat hónapban éves összevetésben. A cég nyeresége 718,31 milliárd rubel volt a tavalyi első félévi 253,87 milliárd rubel veszteséggel szemben az orosz számviteli szabályok (IFRS) alapján.

(MTI)

Kép forrása: PATRICK SEEGER / DPA / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gonterl
2021. augusztus 21. 10:09
A verseny azt jelenti, hogy figyeljük a versenytársak ajánlatait is. A fogyasztókat csak a verseny állásának az ismeretében veszik figyelembe, mint a kereslet és kínálat tényezőit. Egy versenyző ajánlata becsaphatja a fogyasztót, ezért a fogyasztók végig nézik a kínálatot, és ezután választják ki a nekik megfelelőt. A világpiacon nem működik Árhivatal, ezért mindenki annyiért adja az árúját amennyiért azt megveszik. A Gazprom úgy gondolja, hogy árújára ennyiért is lesz vevő.
Válasz erre
2
0
Szkepszis
2021. augusztus 20. 20:53
Egyszóval a Németek megint kibasztak mindenkivel! Megfúrták a déli áramlatot és most mindenki csöcsre!
Válasz erre
4
0
lendvaiildiko
2021. augusztus 20. 18:52
Viszont jól megmondták Putyinnak, Lukasenkónak, Kínának. Le a xenofóbokkal, homofóbokkal, tirannusokkal! Váltsanak nemet, érzékenyítsenek, drogozzanak és menjenek ménekhez feleségül... Így még a drága gáz is demokratikusan esik majd. Sőt csökken a Co2 kibocsajtas
Válasz erre
0
0
nempolitizálok
2021. augusztus 20. 17:31
Ez van idióta libernyákok. Olyan nagy az arcotok Putyinékkal szemben, mintha ti fosnátok a gázt.
Válasz erre
3
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!