A Világbank egyik bírálóját jelöli Trump a Világbank elnökének

2019. február 07. 07:24

Malpasst a Világbank egyik éles hangú bírálójaként tartják számon.

2019. február 07. 07:24

David Malpasst, az amerikai pénzügyminisztérium magas rangú tisztségviselőjét jelölte a Világbank elnökének Donald Trump elnök szerdán a Fehér Házban. Malpasst amerikai elemzők a Világbank egyik éles hangú bírálójaként tartják számon.

A 62 éves, republikánus párti szakember a pénzügyi tárca nemzetközi ügyekért felelős államtitkára, aki helyettes államtitkári beosztást töltött be Ronald Reagan, majd George W. Bush elnökök kormányzatában is, később pedig a Wall Street egyik nagybankjának vezető közgazdásza volt. Jelenlegi beosztásában részt vett az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokon is.

A globalizmus és a multilaterális politika bírálója, s miközben határozottan ellenzi az izolacionista, azaz elzárkózó politikát, 2017-ben egy kongresszusi panelbeszélgetésen azt hangsúlyozta, hogy „a globalizmus és a multilateralizmus lényegében túl messzire ment". Bírálta a mintegy száz munkacsoportot és intézményt összefogó Világbankot is, mondván, hogy nem mindegyik csoport, illetve intézmény érdemli meg a támogatást.

„Egy rakás pénzt költenek, nem hatékonyak, pénzkihelyezéskor gyakran korruptak és nem az adott országban élő népek hasznára dolgoznak" – fogalmazott.

A Világbank előző elnöke, a dél-koreai Kim Yong Kim – akit az előző amerikai elnök, Barack Obama jelölt – decemberben váratlanul jelentette be távozását, mivel a magánszférába készült pénzügyi tanácsadónak.

Az elmúlt napokban az amerikai sajtóban megjelent értesülések szerint Donald Trump fontolgatta Mohamed el-Erian pénzügyi szakember és Indra Nooyi, a PepsiCo volt elnöknője jelölését is.

(MTI)

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lhotx
2019. február 07. 16:08
Trump próbál abban a szellemben kormányozni, hogy országának már nincs meg a birodalma. Amíg ezt folytatja, addig a tévedései sem válnak végzetessé. Ilyen szellemben hatalmat gyakorolni a Bush-ok vagy Clinton-ok egyik verziója sem volt képes (az Obama-verziójuk sem, a 100%-os tisztán Hi*lery-i verziónak meg aztán végképp lehetetlen lett volna!). Az Egyesült Államok ugyanis a hidegháború (az eredeti!) megnyerésével (a Szovjetbirodalom bedőlésével) elvesztette saját birodalmi voltát. Akik a világ proletarizálását politikailag erőltetik, azok csak ezen a birodalmi alapon hajlandók gondolkozni.
motoman
2019. február 07. 09:05
Imádom ezt az embert!
fogd a pénzt és kuss
2019. február 07. 08:56
hirtelen végiggondolva, hogy hol tartanánk most egy alternatív jövőben, ahol a klingonné lett az elnök ... nem tudok nem jó szemmel trumpra nézni.
aleb19
2019. február 07. 08:41
valszeg ugy jar majd vele mint az altala kinevezett fed elnokkel akinek twitteren konyorgot...persze sikertelenul...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!