Lengyel kormányfő: Meg kell erősíteni a NATO keleti szárnyát

2018. július 17. 16:59

„Meg kell erősíteni a NATO keleti szárnyát, mert sajnos Oroszország agresszív politikája nem ért véget. Ez az agresszió nem csökkent semmilyen értelemben: Trump elnök bizonyára ugyanerre a következtetésre jutott” – mondta Morawiecki keddi sajtótájékoztatóján.

2018. július 17. 16:59

Meg kell erősíteni a NATO keleti szárnyát válaszul Oroszország agresszív politikájára – jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő keddi varsói sajtókonferenciáján, Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök előző napi helsinki csúcstalálkozóját kommentálva. „Meg kell erősíteni a NATO keleti szárnyát, mert sajnos Oroszország agresszív politikája nem ért véget. Ez az agresszió nem csökkent semmilyen értelemben: Trump elnök bizonyára ugyanerre a következtetésre jutott” – vélekedett Morawiecki. 

Újságírói kérdésre felelve, hogy az orosz-amerikai kapcsolatok felmelegedése fenyegetheti-e a lengyel érdekeket, Morawiecki arról igyekezett biztosítani mindenkit, hogy az Egyesült Államok továbbra is Lengyelország legfőbb támasza biztonsági kérdésekben. „Követtem a legfrissebb eseményeket, köztük a megbeszéléseket Helsinkiben, ahol az egyik elnök – a szomszédos államból – feltehetően arra próbálta rávenni az amerikai államfőt, hogy valamilyen engedményt tegyen. Ugyanakkor én nem vettem észre semmilyen engedményt, sem a Krím-félsziget annexiója, sem az ukrajnai háború tekintetében” – fogalmazott a lengyel miniszterelnök. 

Mint mondta, a Putyin-Trump csúcstalálkozó elérte a maga célját. Ugyanakkor hangsúlyozta, mindamellett, hogy az Egyesült Államok és Lengyelország is saját célokkal rendelkezik, Varsó számára kielégítő biztosítékot jelentett az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének brüsszeli csúcstalálkozója, amely hangsúlyt fektetett a NATO keleti szárnyának megerősítésére. „És ez az, amit a leginkább akartunk” – tette hozzá Morawiecki. 

A lengyel miniszterelnök rámutatott, hogy Trump egyértelműen bírálta az Északi Áramlat-2 gázvezeték megépítésének projektjét, valamint a Krím félsziget Oroszország általi elcsatolását, hangsúlyozva: az orosz és az amerikai elnök továbbra is megosztott ezekben a kérdésekben. „Ennek a két kulcsfontosságú országnak a vezetői egyszerűen kitartottak a korábbi álláspontjaik mellett” – mondta Morawiecki, és sajnálatosnak nevezte, hogy Putyin elnök nem változtatott a saját nézőpontján.

(MTI)

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gonterl
2018. július 18. 11:19
A NATO erősítése, az EU haderejének a létrehozása. Ellenség, csak az oroszok. Már alig várjuk, hogy az orosz muzsikok kezdjenek el Európába migrálni. A Lengyelek várják őket. Szlávok fogadják be a szlávokat. A Kínaiak migrálását lehet, hogy az oroszok akadályozzák, a magyarok meg keletre nyitnak.
Világpanoráma
2018. július 17. 22:03
A Brexit káosz egyetlen útja: Tony Blair második EU referendumra szólít fel https://vilagpanorama.hu/2018/07/17/tony-blair-egy-masodik-brexit-nepszavazasban-latja-a-megoldast/
kohazi
2018. július 17. 20:24
Mitől félnek a Lengyelek, elveszik az oroszok a területüket az új háborúkat nem így vívják, eliditják Afrikát az EU felé. Sakkot játszanak. Az oroszoknak minden eszközünk megvan hogy Európának nagyon rossz legyen, lehet akár mit csinálni az orosz medve fel állt, és söréttel nem lehet megállitani, a komolyabb fegyver meg a civilizáció véget jelentené.
hentes
2018. július 17. 20:21
Igaza van. Elöször tömlöcbe az oroszbarát kormányfőkkel. :-)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!