Milliárdok kerülnek a magyar családok zsebébe – örömhírrel jelentkezett Orbán Viktor (VIDEÓ)
A miniszterelnök bejelentette, hogy az állampapírok után 2025-ben 1700 milliárd forintnyi kamatot fizettünk ki a magyar lakosságnak.
„Felszámoltunk telepeket, és mit kaptunk? Rakétákat kaptunk. Izrael földjén többé nem számolnak fel izraeli telepeket” – jelentette ki Benjámin Netanjahu miniszterelnök hétfő este egy ciszjordániai ünnepségen.
„Azért tértünk ide vissza, hogy örökre itt maradjunk.” „Izrael földjén nem fognak többé felszámolni izraeli telepeket. Bebizonyosodott, hogy ez nem segíti a békét” – hangoztatta Benjámin Netanjahu Ciszjordánia északi részén, Szamariában. Az izraeli kormányfő az ötven évvel ezelőtt kezdődött telepes építkezések évfordulós rendezvényén mondott beszédet a Jediót Ahronót című újság honlapja szerint.
„Felszámoltunk telepeket, és mit kaptunk? Rakétákat kaptunk. Ez nem fog megtörténni soha többé” – hangsúlyozta a kormányfő. „Képzeljék el mi lenne, ha ezeken a bérceken a radikális iszlám erői lennének. Ez nemcsak minket, hanem az egész Közel-Keletet veszélyeztetné” – tette hozzá. Az évfordulós megemlékezésre Szamariában élő telepesek ezrei utaztak hétfő este a térség egyik ipari központjába, Barkanba.
A rendezvényen beszédet mondott, és több telepes építkezést sürgetett Naftali Bennet oktatási miniszter, a telepeseket támogató jobboldali Bájt Hajehudi (Zsidó Otthon) párt elnöke.
„Nincs szükségünk engedélyekre, a ciszjordániai építkezéseket nem szabadna korlátozni. Szabadon kell építkeznünk a hazánkban”– jelentette ki Bennet.
Jelenleg közel félmillió izraeli él az 1967-ben Jordániától elfoglalt Ciszjordánia és Kelet-Jeruzsálem területén, ahová már harmadszor látogatott el Netanjahu az utóbbi hetekben. Először a Bétár Illit nevű ultraortodox telepes városban vett részt egy alapkőletételen, majd megjelent az Ariel nevű városban az új orvosi egyetemi kar alapkövének lerakásán.
A nemzetközi közösség Ciszjordániát megszállt területnek tekinti, és nem ismeri el Izrael részeként, az ott létesült zsidó telepeket pedig törvénytelennek tartja. Jeruzsálemet korábban Washington és Brüsszel is bírálta a telepek miatt, mert a telepépítések gyakorlatilag ellehetetlenítik a palesztin állam létrejöttét, a ciszjordániai palesztin területi egységet. Izrael visszautasítja a bírálatokat, és azt állítja, hogy a telepek nem akadályozzák a békekötést.
(MTI)