A kedden kezdődött amerikai elnökválasztás előtti utolsó kampánygyűlésén Hillary Clinton demokrata párti jelölt az Egyesült Államok „nagylelkűségét”, befogadókészségét ígérte, a republikánus Donald Trump pedig azt hirdette, hogy „Amerika mindenek előtt”. A két elnökjelölt a késő éjjeli órákban – keddre virradóra – fejezte be utolsó kampánygyűlését. Hillary Clinton Észak-Karolinában, Donald Trump Michiganben zárta a kampányt.
Clinton: Mi a szeretet vagyunk, Trump a gyűlölet
A Raleigh városban tartott kampányzáró előtt Clinton a pennsylvaniai Philadelphiában járt. A híres függetlenségi palota előtt (ahol az Egyesült Államok alapító atyái aláírták a függetlenségi nyilatkozatot és megkezdték az alkotmány kidolgozását) több mint harmincezer lelket számláló tömeg gyűlt össze. Barack Obama elnök és a first lady, Michelle Obama is szenvedélyes beszédben buzdította Clinton támogatására a választókat.
A philadelphiai nagygyűlés koncerttel zárult, Bruce Springsteen és Jon Bon Jovi zenélt. Raleigh-ben Lady Gaga fogadta az egybegyűlteket, s mielőtt énekelt, hosszan méltatta Hillary Clintont, rendkívül felkészültnek, az egyetlen alkalmas jelöltnek minősítette őt.
Hillary Clinton a kampányzárón is hosszan beszélt, s nagy hangsúlyt fektetett az amerikai értékrend megőrzésének fontosságára. Úgy vélte, hogy ezeket az értékeket a mostani választási kampányban „komoly kihívások érték”, majd leszögezte, hogy a jövőbe vetett hite soha nem volt olyan erős, mint most. Clinton mindkét beszédében azt mondta: az ő Amerikája „reménységet sugároz, befogadó és nagylelkű”, s arra kérte híveit, hogy erre az Amerikára adják voksukat. „Mi a szeretet vagyunk, Trump a gyűlölet” – fogalmazott a demokraták elnökjelöltje.
Trump: Én leszek az amerikai történelem legnagyobb munkahelyteremtő elnöke
Donald Trump a michigani Grand Rapidsban, Mike Pence republikánus alelnökjelölttel együtt, szintén az éjjeli órákban zárta kampányát. Éjjel fél egykor, tehát már a választás napján lépett pódiumra, s ezzel köszöntötte a tömeget: „A mai nap a mi függetlenségi napunk. Az amerikai dolgozó emberek ma visszavágnak.”