Nagy botrány jön: saját testükkel védenék az illegális bevándorlókat Trumpéktól Denverben
Ötezren leszünk, és még ötvenezren, ha jöttök. Jobb ha nem szórakoztok velünk! – üzente a megválasztott elnöknek a szélsőséges demokrata polgármester.
A magát Guccifernek nevező erdélyi taxisofőr után újabb hacker tűnt fel Guccifer 2.0 néven, aki a Demokrata Párt szervereit feltörve számos bizalmas dokumentumot tett közzé a párt kampányfinanszírozásáról és Trumppal szembeni stratégiájáról. Kiderült, hogy hollywoodi sztárok is támogatták Clinton kampányát. Egy kiberbiztonsági cég szerint az orosz kormány áll a hacker-akció mögött.
Több ezer dokumentumot letöltött a Demokraták Országos Bizottságának (Democratic National Committee, DNC) szervereiről – állítja a magát Guccifer 2.0-nak nevező hacker, aki a blogján közzé is tett több „bizalmas” megjelölésű iratot. Ezek közt van többek között egy riport a republikánus elnökjelölt Donald Trumpról, több táblázat a demokraták kampányának támogatóiról – köztük Steven Spielbergről és Morgan Freemanről – és az általuk adományozott összegekről, valamint egy titkosnak minősített dokumentum a párt nemzetbiztonsági programjáról.
Guccifer 2.0 – akinek álnevét a Clinton levelezését feltörő erdélyi hacker ihlette – a poszt végén azt írja: a dokumentumok és e-mailek nagy részét átadta a Wikileaks-nek, akik nemsokára publikálják azokat.
Az iratok arra utalnak, hogy Clinton, a DNC és a mainstream média megpróbáltak összejátszani, hogy Clintont minél pozitívabb színben tüntessék fel – írja az Inquisitr, hangsúlyozva, hogy bőven többről van szó, mint a Trumpról szóló anyagok kiszivárgásáról. A DNC számos olyan kérdést és információt juttatott el a mainstream médiának a republikánus jelöltekkel kapcsolatban, amelyek később megragadtak a híradásokban, és amelyeket az újságírók meg kellett, hogy kérdezzenek a jelöltektől – írja a portál.
2015 májusának végén – nem sokkal, miután Clinton bejelentette, hogy aspirál az elnökjelöltségre – a DNC készített a fősodratú médiának egy dokumentumot, amely kifejezetten a republikánus jelöltek diszkreditálására irányult. Eszerint off the record háttérbeszélgetéseken kell felkészíteni a riportereket a jelöltekkel való interjúkra. Ezt a dokumentumot különösen azután kezdték el terjeszteni, hogy Bernie Sanders is bejelentette: indul a demokrata elnökjelöltségért.
A kezdeti demokrata-kampánydokumentumokban sem Sanders, sem más, korábbi demokrata elnökjelölt-aspiránsok nem szerepelnek. Az Inquisitr szerint ez is az bizonyítja, hogy a DNC már a legelejétől kezdve Clinton mellett volt elkötelezve, miközben az előválasztás során a DNC-nek pártatlannak kellene maradnia.
A hackelés kivizsgálásával egy CrowdStrike nevű techcéget bíztak meg: szerintük a hackelés mögött az orosz kormány áll.
Eközben a Wikileaks-alapító Julian Assange úgy nyilatkozott: Clinton e-mailjeinek következő adagja, amit nyilvánosságra fognak hozni, már elég lenne ahhoz, hogy megvádolják az elnökjelöltet és volt külügyminisztert, de kétséges, hogy az FBI megteszi-e ezt a lépést.
Fotó: Gage Skidmore, Flickr