A Mandineren is megírtuk, hogy a skót kormányfő a BBC-nek arról beszélt, hogy London nem akadályozhatja meg az újabb skót függetlenségi népszavazást, ha ennek kiírásáról dönt a skót parlament, mondta vasárnap Nicola Sturgeon skót miniszterelnök.
Nem sokkal később, a BBC televízió egy másik interjúműsorában Nicola Sturgeon felvetette annak lehetőségét, hogy Skóciának módjában állna megakadályozni Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból. Sturgeon szerint nehezen elképzelhető, hogy a skót parlamentnek ne kelljen törvényalkotási aktussal hozzájárulását adnia a Brexithez.
Arra a riporteri kérdésre, hogy ebben az esetben a kilépés elvetését kérné-e a skót parlamenttől, a skót miniszterelnök úgy válaszolt, hogy természetesen.
Kijelentette: ha a skót parlament annak alapján ítéli meg ezt a kérdést, hogy mi szolgálja Skócia javát, akkor a lehetőségek között kell szerepelnie annak is, hogy nem szavaz meg olyasmit, ami ellentétes Skócia érdekeivel.
Arra a kérdésre, hogy el tudja-e képzelni, milyen dühödten fogadnák a kilépés hívei, ha Skócia akadályozná meg Nagy-Britannia távozását az EU-ból, Nicola Sturgeon igennel felelt, de hozzátette: Skóciában nagyon sokan azt a lehetőséget fogadják dühödten, hogy akaratuk ellenére távozásra kényszerítik őket az EU-ból. A brit EU-tagságról tartott népszavazáson országos átlagban a választók nem egészen 52 százaléka a kilépésre, Skóciában ugyanakkor 62 százalék a bennmaradásra voksolt.