Egyetért Merkel és Barroso

2012. június 05. 14:23

A német kancellár és az Európai Bizottság elnöke hétfőn találkozott, és számos dologban, például a bankunió kérdésében is egyetértettek.

2012. június 05. 14:23

Az európai válságkezelés lényeges pontjaiban egyetért egymással Angela Merkel és José Manuel Barroso – mondta kedden Brüsszelben az Európai Bizottság elnökének szóvivője. Barroso az előző napon Berlinben járt, és megbeszélést folytatott a német kancellárral. A brüsszeli bizottsági szóvivő közlése szerint a találkozón „nagyon erős egyetértés” alakult ki például a bankunió kérdésében. A két politikus azonos véleményen van abban, hogy „fel kell vázolni Európa jövőjének politikai távlatait”. Ez egyebek közt azt tartalmazná, hogy a pénzügyi uniót ki kell egészíteni az eddiginél mélyebb gazdasági unióval, egyebek közt olyan bankunióval, amely az európai bankrendszer szempontjából meghatározó jelentőségű bankok felett erőteljesebb felügyeletet valósítana meg, valamint komolyabb eszközöket mozgósítana a befektetések biztonságának szavatolására.

Brüsszeli értékelés szerint abban is közös nézetet vall az Európai Bizottság és a német kormány, hogy a tartós növekedési stratégiának és az államháztartási konszolidációnak egymás mellett, egyszerre kell érvényesülnie. Folytatni kell a pénzügyek rendbetételét célzó erőfeszítéseket, hogy tartóssá tegyék a növekedést és a stabilitást, miközben a szerkezeti reformok révén növelni kell az európai gazdaság versenyképességét. A növekedést „célzott beruházásokkal” kell ösztönözni – tette hozzá a szóvivő.

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
wartog
2012. június 05. 17:08
Az USA meg időnként megállapítja, hogy az euro értékét veszítette aztán kezdhetnek többet dolgozni az összes államban.Röhej.
korona
2012. június 05. 17:01
(Bemásolt írás) Az argentin kormány elvételezte a spanyol olajvállalatot Sikeresen lezajlott Argentínában az ország legnagyobb olajvállalatának államosítása. A spanyol tulajdonú Yacimientos Petroliferos Fiscales mostantól az argentin kormány felügyelete alá tartozik, a nyereséget Argentínának termeli, a korábbi tulajdonosnak pedig az állam csak 12%-os részesedést hagyott a vállalatban, ami azt jelenti, hogy az igazgatói tanácsban csak egyetlen képviselővel rendelkezik. Május elején törvényben rögzítették, hogy a vállalat tulajdonosi szerkezetében 51% állandó állami tulajdon. A kormány nemrég nevezte ki a vállalat élére a 16 tagú igazgatói tanácsot, melybe olyan személyek lettek kiválasztva, akik már a privatizációt megelőzően is vezető pozíciót töltöttek be valamely argentin olajvállalatban. Ez az eset is jól példázza, hogy a nyugati befolyás visszaszorítása csak politikai akarat kérdése. Miután a kormány fegyveresei átveszik a létesítmények felett az irányítást, az új vezetés kinevezésével gyakorlatilag továbbra is zavartalan a működés. A korábbi tulajdonos pedig kárpótlásért folyamodik valamilyen nemzetközi bíróságon, - és gyakorlatilag teljesen tehetetlen ezügyben. Molnár István
KannibálTatárÚr
2012. június 05. 16:31
"A növekedést „célzott beruházásokkal” kell ösztönözni"... Ezeket a célzott beruházásokat a gyarmati sorba döntött kelet-európai tagországokban kell létrehozni, hogy kiegyenlítődjön a különbség az unió keleti és nyugati országaiban.
KannibálTatárÚr
2012. június 05. 16:27
"Folytatni kell a pénzügyek rendbetételét célzó erőfeszítéseket"... Igen, de először ki kell rúgni azokat akik tönkretették a pénzügyeket (Barosso, Merkel).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!