Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A Moody's szerint hiteles a lengyel kormány költségvetési konszolidációs stratégiája. A Moody’s elismerte, hogy Lengyelország eddig nem szembesült külső likviditási feszültségekkel vagy finanszírozási problémákkal, még a 2008-2009-es pénzügyi válság mélypontján sem.
Megerősítette Lengyelország befektetésre ajánlott elsőrendű, „A2” szintű, stabil kilátású államadós-besorolásait a Moody’s Investors Service, méltatva a lengyel kormány költségvetési politikájának hitelességét, és a magas kategóriájú osztályzat egyik pillérének nevezve a szabadon felhasználható rugalmas IMF-hitelkeretet. A nemzetközi hitelminősítő a bejelentéshez fűzött elemzésében kiemelte, hogy a lengyel adósosztályzat megerősítésének fő tényezői közé tartozik az erőteljes és stabil makrogazdasági teljesítmény, valamint a még jelentős külső sokkokkal szemben is érvényesülő gazdasági ellenállóképesség.
A Moody’s elismerte, hogy Lengyelország eddig nem szembesült külső likviditási feszültségekkel vagy finanszírozási problémákkal, még a 2008-2009-es pénzügyi válság mélypontján sem. A hitelminősítő szerint Lengyelországot kettős védőréteg veszi körül: az egyik a teljesen szabadon lebegő árfolyamrendszer, amely „sokkelnyelőként” működött, anélkül, hogy bármilyen jelentősebb makrogazdasági torzulást okozott volna. A másik védőréteg az IMF rugalmas hitelkerete, amely a kormány számára szabadon hozzáférhető, bármiféle korlátozás nélkül felhasználható forrást jelent. A Moody’s ezzel kapcsolatban kiemeli, hogy az IMF ezt a hitelkeretfajtát csak olyan országnak teszi elérhetővé, amelynek „nagyon erőteljes” a gazdasági alapja és gazdaságpolitikai intézményrendszere.