Ritter a NATO-nak is nekiment, mondván, a szervezet védelmi szervezetként jött létre a hidegháború idején, hogy tagjai egymást megvédjék egy szovjet támadás esetén, de már nem az. Emlékeztetett a Gorbacsovnak adott ígéretre is a német újraegyesítésnél, miszerint a NATO nem terjeszkedik keletre.
„Mégis megtette, mert az amerikai politika lényege tönkretenni Oroszországot, erre használtuk fel a NATO-t”,
,ami így már offenzív és terjeszkedő szervezet, amely missziókat vezet külföldre, s már az egész világra fenyegetést jelent.
Mint érvelt: „az ukrán védelmi miniszter elmondhatja, hogy Ukrajna a NATO proxyállama, sőt, de facto NATO, ezért kellenek neki a fegyverek; nemrég a német kancellár is kijelentette, háborúban állunk az oroszokkal. De az Oroszország támadta meg a NATO-t? Nem, a NATO támadta meg Oroszországot”
Hitlerezés és a Patriot-rendszer
A beszélgetés izgalmasabb része azonban csak most jött. A műsorvezető ugyanis felsorolta az amerikai, brit, francia és német fegyverszállításokat, és feltette a kérdést, ezek (a Leopardok, a Challengerek, és az Abrahamek) megfordíthatják-e a háború kimenetelét. Ritter határozott nemmel válaszolt, mondván, az oroszok már egy ideje éppen a NATO-eszközök elleni harcra készülnek, az ukránok sosem használtak nyugati harceszközöket, amelyek igen bonyolult jószágok, a szervizelés, ellátása „logisztikai rémálom Ukrajnának”, és ahogy
a Tigris tankok sem fordítottak a világháború menetén, úgy a Leopardok sem fognak. „Ugyanúgy az ukrán földön lesznek szétlőve”.
Ritter azt is pedzegette, hogy ezúttal azonban az ordas hitleri eszméket közösen legyőző hatalmak ellenségként néznek farkasszemet egymással, miközben a nyugatiak „Hitler ideológiai utódjait támogatják”; s „most amerikai, brit és francia tankok sietnek támogatni a fasiszta rezsim újraéledését, de ez semmin nem változtat, csak még többen halnak meg, főleg ukránok”.
A háború eszkalálódása is szóba került, a műsorvezető megjegyezte, az oroszok nagy offenzívára készülnek, közben érkeznek a Patriot rakétarendszerek is Ukrajnába. Ezek azonban Ritter szerint nem állítják meg az oroszokat. „Az oroszok nem hülyék, tanulnak a hibáikból, nyitott szemmel mennek a háborúba”, a Patriot-rendszer pedig egyetlen iraki scud-rakétát sem szedett le az Öbölháborúban, de több szövetséges repülőt igen, 2003-ban, mint irakit, és Szaúd-Arábiában is leszerepelt – szúrta oda Ritter. „A Patriot is úgy végzi majd, mint a többi NATO-küldemény: szemétként, körülötte ukránok hulláival, akik próbálták kezelni a fegyverzetet”.