Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés
Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben.
Scholz leszögezte, amíg ő Németország kancellárja, addig nem állnak hadban Oroszországgal.
A német külügyminiszter tegnap úgy fogalmazott, hogy Németország hadban áll Oroszországgal. Valóban így van ez?
Annalena Baerbock, Németország külügyminisztere nem külpolitikai szakértő. Általában havonta mond egy csacsiságot. Ezt a kijelentését is a havi egy csacsiság részének kell tekinteni.
Ez nem egy túl előnyös attitűd a politika színpadán.
Valóban nem az, sajnos sok olyan megnyilatkozása van, ami hagy némi kívánnivalót maga után. Nemrégiben a »Winterspar« kifejezéssel illette a téli takarékoskodást, amelyet korábban a második világháború alatt csak Adolf Hitler használt. Ez nem túl szerencsés.Baerbock korábban is keményen nekiment az oroszoknak: ő volt az, aki elment Hágába, hogy a nemzetközi bíróság elé állítsák Oroszországot. Javasolta, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsából zárják ki őket. Amikor kiderült, hogy ez lehetetlen, akkor azzal érvelt, hogy a Biztonsági Tanács állandó tagjainak létszámát meg kell növelni azért, hogy Oroszország szerepe csökkenjen. Ugyancsak ő szorgalmazta, hogy az Európai Biztonsági Együttműködési Szervezetből, az EBESZ-ből is ki kell zárni az oroszokat. Az EBESZ német elnöke erre elmondta, hogy ez szintén lehetetlen. Azaz rengeteg olyan megnyilatkozása van, ahol meglátszik, hogy ő nem profi politikus.
Olaf Scholz kancellár reagált a kijelentésére?
Természetesen, tegnap este az egyik német televíziós csatorna harminc perces műsorában egyértelművé tette, hogy amíg ő Németország kancellárja, addig nem állnak hadban Oroszországgal. A Leopard 2-es harckocsikat azonban óriási nyomásra leszállítják Ukrajnának. Európa 90 darabot ad, amelyből Németország csupán 14 darabot ad, de azzal a feltétellel, hogy ezzel egyidejűleg az Amerikai Egyesült Államok 31 darab Abrams harckocsit is leszállít Ukrajna részére.
Nyitókép: Földházi Árpád