Beleszállt az MCC kutatójába a Háttér Társaság – tippelhet, mi volt a téma
A civil szervezet úgy véli nem igaz, hogy az EU tagállami hatásköröket kíván elvonni Magyarországtól, és ezzel korlátozni kívánja a kormány mozgásterét.
Április első vasárnapján újabb négy évre meghatározzuk az ország sorsát, minden nagykorú magyar állampolgár eldöntheti, milyen irányba vigyen a közös utunk. Sokan döntenek meggyőződésből, vannak, akik az érzéseikre hallgatnak, s olyanok is, akik előre tekintenek, és a múlt tapasztalásaiból és a jövő ígérete szerint hozzák meg döntésüket.
Lehet, hogy az utóbbi harminc évben nem foglalkoztatta a politika, lehet, hogy még nincs is személyes tapasztalata, de szeretné reálisan, mégis színesen látni ezt az időszakot, mielőtt döntést hozna a jövőjéről?
A Mandiner választási száma pont erre kínál lehetőséget. A 130 oldalas különszám bevezetőjében rögtön a közepébe vághatunk. A törésvonalakról, az ideológiai különbözőségek valódi hátteréről, az ngó-k szerepéről és a magyar önállósági törekvésekről, határokról írja le gondolatait Szalai Zoltán lapigazgató.
Kezdődhet is az időutazás, amely által kontextusba helyezhetjük jelenünket. A rendiségtől a tömegdemokráciáig, az 1848-as polgári átalakulást megelőző időszaktól 2018-ig tartó utat követhetjük végig színes fotókkal. Áttekintést kaphatunk arról, hogy 1990 óta hogyan készült választásról választásra a most kormányzó párt. A Visszatekintő rovatban ezenkívül megtudhatjuk a rendszerváltozás utáni kampányfőnököktől, miként lehet tűzben tartani a bázist. Lezsák Sándor volt MDF-es, Magyar Bálint volt SZDSZ-es kampányfőnök is mesél. Emlékszik még valaki arra, hogy ki volt a Fidesz első kampányfőnöke? Tirts Tamás, ő azt is elmondja, kinek köszönhető a Roxette Listen to Your Heart című száma mint kampánydal, és azt is megtudhatjuk, hogyan lett a narancs a pártközösség színe.
Arról is olvashatunk, hogyan segíti elő a politikai stabilitást a választási rendszer, illetve hogy a megváltozott médiakörnyezetben milyen befolyásolási kísérletek jellemzők.
Színes történeteken keresztül jutunk el a jelenig és a legnagyobb kérdésig: ki veszi be a házat? A Nézőpont Intézet elemzésére építve hét csatatérkörzetről részletes beszámoló született. Az elmúlt tizenkét évről Török Gábor elemző és Giró-Szász András politikai tanácsadó gondolatait olvashatjuk.
A Mandiner választási különszáma mérlegre tette a kormányzás eredményeit. A terület szakértői gazdasági, családvédelmi, biztonságpolitikai kérdéseken túl vidéki fejlesztésekről és erősödő városokról is írnak.
Milyen programot kínál az ellenzék? Betekintést nyerhetünk a belpolitikai arénába, és választ kapunk arra, miért támaszkodik a nyugati ngó-kra a baloldal.
Pontos, sokrétű elemzések, kormányzati eredmények mérlege után Schmidt Mária, Fodor Gábor, Lánczi András, Böcskei Balázs értekezését olvashatjuk olyan fontos kérdésekről, mint hogy ki lesz Európa ura a 21. században.
Mire eljutunk a 130. oldalig, naprakészek leszünk. Megismerjük a múlt történéseit, útmutatót, összefoglalót kapunk a jelen eseményeiről, és értékes gondolatokkal leszünk gazdagabbak korunk ideológusaitól.
A Mandiner választási különszáma március 1-jétől kapható!
A különszám kortörténeti lenyomat, olyan kiadvány, amelyet a választás után elteszünk a családi könyvtárba. Fotói igazi csemegeként önmagukban mesélnek a múltról és a jelenről, az elemzések, cikkek olvasása közben pedig mi magunk is érezzük, hogy részesei vagyunk a közelmúltnak és a jelennek, alakítói a jövőnek.
Vegye kézbe, rendelje meg a Mandiner különszámát, és ígérjük, nem csak átlapozni fogja. Tartalmas olvasmányt és színes történeti útmutatót kap az utóbbi évekről és a jelenünkről, amelyet most mi határozhatunk meg.
A Mandiner Választási Különszámát ezekben az üzletekben vásárolhatja meg!